6:00 23/11/2017
מבזקים
דף הבית > התוכניות שלנו > לפני כולם > דפנה מאיר הוסרה מויקיפדיה

דפנה מאיר הוסרה מויקיפדיה

הבוקר (ב') נחתם גורל ערך הוויקיפדיה של דפנה מאיר הי"ד, לאחר שבתום ההצבעה בקהילת העורכים, 39 עורכים תמכו בהסרת הערך לעומת 29 עורכים. בעקבות תוצאות ההצבעה הוסר הערך מהאנציקלופדיה המקוונת.

הדיון על ההסרה נפתח בטיעון שוויקיפדיה איננה מיזם הנצחה, אלא אנציקלופדיה. על פי הדורשים להסיר את הערך, אין מקום לקיומו של ערך מיוחד על דפנה מאיר.

העורך שפתח את הדיון טען כי "לא יתכן שיהיו קרבנות טרור או חיילים שנפלו בקרב שיקבלו ערך ואחרים שלא. היות שהוחלט שאין מקום להנצחה בוויקיפדיה חשוב למחוק את הערך הזה".

מנגד, טענו כי באנצקילופדיה המקוונת ישנם חללי צה"ל וקרבנות טרור רבים שכן זכו לערך על שמם, ביניהם למשל רועי קליין הי"ד.

אחד התומכים בהשארת הערך כתב בדיון, "אני אישית רואה שדפנה מאיר עומדת ברשות עצמה בקריטריונים של כתיבת ערך על חלל מערכות איבה או אף אישיות מפורסמת. בפרט 'חללים אשר לנפילתם הייתה חשיבות ציבורית יוצאת דופן, שעמדה במבחן הזמן (שנה לפחות).

"חשיבות שכזו יכולה להיות, למשל, במקרה של חלל שבעקבות מותו יצאו לפעולת תגמול, למבצע צבאי משמעותי או לפעילות מדינית או פוליטית חשובה; מי ששמו או האירוע שבו נפל הפך לסמל תרבותי, וכדומה'. אני אישית גם חושב שמפעל חייה ופועלה עונים על החשיבות בזכות עצמם. אך אין ספק שגם מותה והשפעות מותה והעובדה שהפכה לסמל תרבות מוסיפים לחשיבות".

על אף זאת, כאמור, בחרו מרבית העורכים להסיר את הערך על שמה של מאיר הי"ד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.