דף הבית > התוכניות שלנו > לפני כולם > הקלת התנאים בגדודים המעורבים מורידה אותם לליגה ב'

הקלת התנאים בגדודים המעורבים מורידה אותם לליגה ב'

היום פורסם כי יוקלו התנאים בגדודים המעורבים בצה"ל, אותם גדודים בהן משרתות חיילות לוחמות לצד חיילים לוחמים. אז מעכשיו בקרקל, באריות הירדן ובגדוד ברדלס לא יקיימו יותר את בוחן המסלול המוכר, במהלכו גם נאלצו הלוחמים לעבור קיר בזמן שהלוחמות נעזרו בספסל. גם מספר המחסניות אותן ייאלצו הלוחמות לשאת באפוד יופחת לארבע מחסניות במקום שש.

אבל רגע לפני שהפמניסטיות צוהלות ומברכות על ההקלות בתנאי הסף שייאפשרו כניסה של יותר לוחמות לחֶיילות הקרביים, אולי כדאי שנשאל את עצמנו מהו באמת פמיניזם. כבחורה ששירתה כלוחמת, וככזו ששמחה על שילוב לוחמות בצה"ל, אני חושבת ששוויון אמיתי הוא לא הורדה בתנאי הסף, אלא השוואת התנאים ופתיחת המיונים, כך שמי שיכולה לעמוד בדרישות – תתקבל. נכון, אין לנשים ולגברים את אותן היכולות הפיזיות המולדוֹת, אבל אם יש נשים שיכולות לעמוד במיונים – שיתקבלו.

המהפך הזה הוא לא פחות מאמירה של צה"ל, לפיה – נשים לא יכולות להגיע לדרגת כשירות מבצעית של גברים. המשמעות היא שהגדודים המעורבים יורדים בדירוג הכללי ובעצם הופכים מגדודי חי"ר רגילים לגדודי חי"ר ליגה ב'. מעכשיו, מכריז צה"ל, גדודים שיש בהן נשים – רמת הכשירות הכללית בהן יורדת. ככה לא נראה שוויון בין לוחמים ללוחמות – ככה נראית פגיעה בכשירות המבצעית של צה"ל בגזרות החשובות. נקודה למחשבה.
jQuery('.shareTochnitIcon').click(function(){ jQuery(this).siblings().toggleClass('hideInDesktop'); jQuery(this).siblings().toggleClass('hideInMobile'); });