מבזקים

"אלו פני השטן"

עצובים וכאובים התייצבו היום בני משפחת סלומון בבית הדין הצבאי במחנה עופר לדיון על הכרעת דינו של המחבל עומר אל עבד שרצח את יוסף סלומון ואת שני ילדיו, חיה ואלעד, ופצע את רעייתו של יוסף טובה.

מנגד למשפחה, המחבל עומר אל עבד נראה נינוח, מחייך בהתרסה. ממול יושבים אימו ודודו של המחבל מנסים ליצור קשר עין עם בנם הרוצח. הוא מפזר חיוכים וגאה בזה.

לפני כחמישה חודשים בישוב חלמיש בליל שבת משפחת סלומון חוגגת את הולדת הנכד – הרוצח מהכפר הסמוך כובר חודר לבית המשפחה חמוש בסכין ודוקר באכזריות למוות שלושה בני משפחה. מיכל, אשתו של אלעד, בתושייה רבה רואה את הטבח מול עיניה, עולה לקומה השנייה בבית ומגינה בגופה על ארבעת ילדיה. עד שהשכן, ע' חייל צהל הצליח, לנטרל את המחבל.

"לראות את המרצח מול העיניים זה קשה זה לא נתפס", אמרה אורית מרכוס, ביתו של יוסף הי"ד, ואחותם של אלעד וחיה הי"ד. "אנחנו דורשים עונש מוות, דרשנו כבר".

המחבל שרצח את בני משפחת סלומון בבית המשפט מרוצה. צילום: ערוץ 20
המחבל שרצח את בני משפחת סלומון בבית המשפט מרוצה. צילום: ערוץ 20

 

לפני הכרעת הדין פנו בני משפחות סלומון לשופטים כשהם ממררים בבכי: "יוסי, חיה ואלעד ראו ברגעיהם האחרונים את פני השטן, מלאי שטנה ותאווה להכות ולהכאיב. מעשה הרצח הוא מעשה כל כך נתעב ואכזרי, שאנו ביקשנו לתת עונש מוות לרוצח. לבן בליעל שכזה אין זכות לראות אור יום, לנשום, לאכול".

למרות בקשת המשפחה לגזר דין מוות למחבל, הפרקליטות ממליצה על ארבעה מאסרי עולם מצטברים. בתום הדיון, השופטים הרשיעו את המחבל בשלוש עבירות של גרימת מוות בכוונה ושתי עבירות של ניסיון רצח.

במקביל, שר הביטחון אביגדור ליברמן צייץ בטוויטר וקרא לשופטים להטיל על המחבל גזר דין מוות. בני משפחת סלמון מתחו עליו בקורות חריפה: "לא עושים מה שצריך בשביל עונש מוות. בשביל עונש מוות השר ליברמן צריך להרים את הטלפון לפרקליט הצבאי ולבקש גזר דין מוות. אבל ליברמן לא עושה זאת במקום זאת הוא מצייץ… אבל את מה שהוא יכול באמת לעשות הוא לא עושה".

בסיום המשפט יצאה היום אימו של המחבל בשתיקה. אולם בעבר, לאחר הרצח, הביעה תמיכה במעשה המתועב. היא התקבלה בחיבוקים ונשיקות על ידי חברים וקרובי משפחה שהגיעו למקום. מי שנותר כואב ומאוכזב הם בני משפחת סלומון. הם מתמודדים עם האובדן והכאב ומקווים שבקשתם לעונש אכן תממש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.