דף הבית > התוכניות שלנו > לפני כולם > ההפגנה תשקוט ותושבי דרום ת"א ימשיכו לחיות בגהינום

ההפגנה תשקוט ותושבי דרום ת"א ימשיכו לחיות בגהינום

ההפגנה הזאת פשוט לא סקסית. הסיסמאות שם ממש לא קליטות ואין להם מנהיגים כמו מני נפתלי ואלדד יניב שזוכים לחיבוק חם מהברנז'ה התקשורתית.

יש שם משפחות קשות יום, שכבות חלשות, ללא ליווי של יועצים תקשורתיים ולוביסטים. פשוט אנשים שנפלו בין הכיסאות בקרב לא להם. קרב שמנהלת מדינת ישראל עם ארגוני זכויות אדם שממומנים ברובם על ידי מדינות זרות, שגם שמות הרבה מאוד כסף כדי להשפיע על מדיניות ההגירה של ישראל.

לפני שאמשיך, הנה גילוי נאות. גדלתי בדרום תל אביב ואימי עדיין מתגוררת שם. אז כן, יש לי אינטרס ברור שאמא שלי תוכל ללכת בבטחה לשוק, ללא שתחשוש בכל פעם שמסתנן יקרע את השרשרת מצווארה, או שביתי תוכל לחוות את השכונה בה גדלתי ללא שתגלה בגן השעשועים מסתנן ישן במגלשה ובקבוקי אלכוהול שבורים מפוזרים בגינות ציבוריות. וכן, לפני שאתם מצקצקים בלשונכם, אתם מוזמנים לסייר באזור ולראות במו עיניכם את המצב בשטח.

כבר יותר משנתיים מחכים תושבי השכונות בדרום תל אביב להחלטת בג"ץ –  מה עושים עם נוהל החזרת המסתננים למדינה שלישית. בינתיים אזור דרום תל אביב נמצא בעיצומו של תהליך כיבוש על ידי המסתננים. אבל עבור השמאל, הכיבוש שייך לסכסוך הפלסטיני. וכך, למרות תשומת הלב הרגעית – התקשורת תחזור לסורה ותיתן את רוב תשומת הלב להפגנות נגד היועץ המשפטי לממשלה, והתושבים ימשיכו לחיות בגהינום של דרום תל אביב.
jQuery('.shareTochnitIcon').click(function(){ jQuery(this).siblings().toggleClass('hideInDesktop'); jQuery(this).siblings().toggleClass('hideInMobile'); });