מבזקים
דף הבית > התוכניות שלנו > לפני כולם > "אני שואלת אותו 'מי אתה?', הוא מחייך אליי ותוקע סכין"

"אני שואלת אותו 'מי אתה?', הוא מחייך אליי ותוקע סכין"

טובה סלומון, רעייתו של יוסי, ואמם של אלעד וחיה הי"ד שנרצחו בפיגוע בביתם בנווה צוף בליל שבת, נפצעה בפיגוע אך ניצלה. בראיון ל'לפני כולם', שהתקיים במהלך הברית של נכדה, סיפרה על תחושותיה המעורבות. "קשה מאוד. מצד אחד האבל על שלושה ומצד שני זו שמחה שלבן הצעיר שלי נולד בן. בעלי לא זכה להיות בברית. זה שיוסי לא זכה, קשה לי מאוד". עם זאת, אמרה טובה, "אני מאושרת מבחינה זו שיש לי נכד חדש. אני כל כך לא אחת שמדברת. פתאום אני מקבלת חוזק כזה. הקב"ה כנראה נותן לבן אדם את החוזק הזה".

טובה תיארה את השתלשלות הפיגוע הרצחני בביתה. "היה חמישה לעשר, אנחנו מחכים לאורחים אז צריך לפתוח את הדלת. נכנס בחור צעיר, לבוש חולצה לבנה עם מכנסיים שחורות, מזוקן, כמו כולם", סיפרה. ואז, היא ממשיכה, "אני שואלת אותו 'מי אתה?', הוא מחייך אליי ותוקע סכין. באיזה עולם אנחנו חיים? לא להאמין באיזו סיטואציה אנחנו חיים. אז הוא אמר כמה מילים בערבית, אני לא הבנתי.

בית הנרצחים בחלמיש, מיד לאחר הטבח. צילום: דובר צה"ל
בית הנרצחים בחלמיש, מיד לאחר הטבח. צילום: דובר צה"ל

 

"כלתי קלטה את זה, מיד הריצה את הילדים למעלה. אני ראיתי פתאום שהוא שולף את הסכין, אני לא ראיתי את זה, אבל כנראה שהוא דקר את חיה שהייתה דיי קרובה אליי. התכופפתי ואז הוא דקר אותי בגב. הוא המשיך כמה צעדים, נתן מכה ליוסי וראיתי שהוא צונח על הרצפה.

"ואז ראיתי את אלעד, אחוז אמוק, התנפל על המחבל, אמר לו 'אתה לא תהרוג אותם – אני אהרוג אותך'. הרגשתי איזו נזילה בגב, רצתי מהר-מהר למעלה, נכנסתי לחדש השינה, סגרתי את הדלת. הדם המשיך, ואני אומרת 'אם אני אמות כאן – אף אחד לא יידע'".

"כל כך הצטערתי שאת המחבל שפגע בנו לא הרגו"

על החזרת גופות המחבלים מאום אל פחם, אותם מחבלים שהציתו את המהומות החדשות שהובילו לפיגוע בנווה צוף, אומרת טובה כי "אסור להחזיר להם את המחבלים ההרוגים כל עוד השבויים שלנו לא יחזרו. אין דבר כזה". על המחבל שפגע בה ורצח את בעלה ושני ילדיה, אומרת טובה: "אני כל כך הצטערתי שאת המחבל שפגע בנו לא הרגו, ואני חד-משמעית טוענת שזה מחדל אזריה. אם הוא היה לפחות הורג אותו אז הסיכויים שלא יחזירו אותו פעם לא יהיו. לא מגיע לו לחיות".jQuery('.shareTochnitIcon').click(function(){ jQuery(this).siblings().toggleClass('hideInDesktop'); jQuery(this).siblings().toggleClass('hideInMobile'); });