דף הבית > התוכניות שלנו > חדשות 20 > תיעוד נוסף של האנרכיה בכבישי הדרום

תיעוד נוסף של האנרכיה בכבישי הדרום

ההפקרות בדרום נמשכת: אחרי התיעוד שנחשף אתמול (א') על בדואים רעולי פנים שנוסעים בפרעות בכבישים ראשיים עם רובים שלופים ויורים לשמיים, האזרח תמיר עסיס מספר בפוסט בפייסבוק על ההפקרות בדרום, כשאתמול אוים ע"י בדואים בבאר שבע.

"מאזדה לבנה עם לוחית זיהוי צהובה עקפה אותי מזדה לבנה ועצרה בפתאומיות לפני כיכר כאשר היא חוסמת את שני הנתיבים לפניי", סיפר עסיס את השתלשלות האירוע. "מהמאזדה פרקו שני רעולי פנים עם אקדחים שלופים והחלו לנוע לכיווני במהירות כאשר הם מנפנפים לי עם האקדחים לצאת מהרכב. הייתי בשוק לרגע אבל התעשתתי, שמתי רוורס ולחצתי על הגז עד הסוף כמו מטורף כאשר אני מזגזג עם ההגה במהירות בשביל להתחמק מכדורים שעלולים אולי לצאת מהקנים של האקדחים שלהם".

"כאשר הרוורס כבר היה מהר מכדי לרוץ אליי הם חזרו לרכבם, סגרו את הדלתות וטסו משם כאשר הם חותכים את הכיכר כנגד כיוונה בצורה פראית. לאחר בירור משטרתי במקום האירוע הסתבר שהמספר גנוב והתמונות שלקחתי לא שוות הרבה אבל בכל זאת הגשתי תלונה במשטרה.

עסיס סיפר: "רוב המחשבה היא שככל הנראה רצו לשדוד אותי, לגנוב לי את הרכב או חלילה לחטוף אותי, במקרה שלי הצלחתי להימלט אבל לא יודע אם אפשר לברוח מטרור כזה בכל מצב, מה גם שהטרוריסטים היו מרחק של 2-3 מטר ממני בקו ירי, אם היו רוצים אני מאמין שהיו יורים ופוגעים. הלב שלי דפק על 200 גם שעתיים אחריי שזה קרה ובקושי הצלחתי להירגע. ראו הוזהרתם! אל תסעו בכלל באזורים עוקפים עד שלא יירגע המצב, לא נראה לי שמישהו יוכל לעזור לכם אם דבר כזה יקרה לכם".

הבוקר (ב') פורסם באתר ערוץ 20 תיעוד נוסף מהנעשה בדרום הארץ, הפעם מאחת הכניסות לעיר באר שבע. עיתונאי ערוץ 20 ומגיש חדשות היום הזה, אמיר איבגי, מפרסם בעמוד הטוויטר שלו סרטון שצולם הבוקר בצומת אוהלים ובו נראה עימות אלים והתפרעות במהלכה רכבים נוסעים בניגוד לכיוון התנועה, לאור יום ובאין מפריע. בתגובה לפרסום, הגיבה משטרת ישראל וכתבה בעמוד הטוויטר כי: "עם קבלת הדיווח שוטרים הגיעו למקום. מתחקור ראשוני עלה החשד כי מדובר בקטטה בין שתי משפחות, ונפתחו סריקות לאיתור המעורבים. חקירת האירוע נמשכת"

המשטרה עצרה אתמול בלילה (א') חשוד בשנות ה-20 לחייו תושב שגב שלום באירוע הירי בכביש 40 והיום תבקש להאריך את מעצרו. גם אביו של החשוד נעצר. החשודים הועברו לחקירה בבאר שבע. החשוד הוא החתן שלכבוד נישואיו נערך הירי. גם כלי הרכב שהיו מעורבים באירוע הוחרמו. במהלך החיפושים שנערכו במקום אותר ג׳יפ ובו קליעים וכן רייזר, שני הכלים השתתפו בתהלוכה והם הועברו למשטרה.