עמוד ראשי האולפן הפתוח חדשות 20 הפטריוטים ריקלין ושות
דף הבית > התוכניות שלנו > חדשות 20 > מונדיאל כהלכה: בתי חב"ד ברוסיה מארחים יהודים מכל העולם

מונדיאל כהלכה: בתי חב"ד ברוסיה מארחים יהודים מכל העולם

ערוץ 20

המונדיאל ברוסיה בעיצומו ורבבות מכל העולם הגיעו להשתתף בחגיגה. מי שמנסה לדאוג לכל התיירים היהודים למקום תפילה, או סתם יהודי הם שליחי חב"ד המסורים

ישראל אמנם, כהרגלה בקודש, לא לוקחת חלק במשחקי המונדיאל, אבל רבבות יהודים מכל העולם באים להשתתף בחגיגית הספורט שמתקיימת ברוסיה.

מה הקשר בין המונדיאל לחב"ד?

 

משחקי המונדיאל מתקיימים ב-11 ערים שונות ברחבי , והיהודים, שמעוניינים באוכל כשר, בית כנסת ואווירה ביתית מגיעים לבתי חב"ד שפועלים בערים אלו. כמו ממשלת , גם בתי חב"ד נערכו בהתאם להגעת ההמונים.

בין המשתפים הרבים, הגיעו ילדי עמותת 'הגשת חלום' שמשאלתם הייתה להגיע למשחקי המונדיאל. בחב"ד קיבלו את פניהם בשמחה וערכו לכבודם אירוע בקהילה.

בנוסף לחגיגית המונדיאל, היום מציינים חסידי חב"ד נוסף, לפני 91 שנה שוחרר האדמו"ר הרי"צ ממאסרו בפטרבורג. שאול ברוק מבית חב"ד בסנט רואה בכך סגירת מעגל. "דווקא היום לפני 91 שנה, זה יום מיוחד לכל אנשי חב"ד. שוחרר האדמו"ר הקודם", הוא מסביר. "הוא היה עצור כי שימר את המורשת היהודית ואני חושב שזה סמלי שלמרות שעברו כ"כ הרבה שנים, כשאנחנו יושבים עם עמ"י מהעולם כולו וממשיכים את המורשת היהודית, אני חושב שהכל שרשרת אחת גדולה, שעם ישראל חי".

אולי יעניין אותך גם

סקר: רוב הישראלים חוששים לעתידם הכלכלי

על פי הסקר שערך המכון הישראלי לדמוקרטיה הציון הממוצע שהציבור בישראל נותן לתפקוד הממשלה הוא 5.4