מבזקים
דף הבית > התוכניות שלנו > חדשות 20 > הורי הקטין בפרשת דומא: הפרקליטות מתנכלת לו

הורי הקטין בפרשת דומא: הפרקליטות מתנכלת לו

אב הקטין שביהמ"ש פסל את רוב הודאותיו ברצח בדומא: "חזרת הפרקליטות על התביעה מלפני שנתיים וחצי – זו בעצם אמירה שאפשר להוציא אותו להורג"

משפט דומא ממשיך לעורר הדים. אחרי שבית המשפט קבע כי ההודאות שנגבו בעינויים בחקירות השב"כ אינן כבילות, היום התקיים דיון דחוף לבקשת ההגנה בנוגע לשחרורו של הקטין ממעצר.

אב הקטין בפרשת דומא

 

הדיון התקיים בדלתיים סגורות. בפנים נמצאים בני משפחת הקטין ובני משפחת דאוובשה. לטענת הפרקליטות, אין לשחרר את הקטין ממעצר בשל מסוכנות לציבור וחברות בארגון טרור. לטענת הורי הקטין, הפרקליטות מתנכלת לבנם. "אנחנו מוכים בתדהמה", אומר האב, "כשהפרקליטות חזרה על התביעה שלה מלפני שנתיים וחצי. הדבר הזה זה בעצם אמירה שאפשר להוציא אותו להורג".

זירת הבית שנשרף בדומא. צילום: פלאש 90

 

"זה דבר חסר תקדים", אמר פרקליט המשפחה עו"ד ציון אמיר. "אני לא זוכר בתולדות ימי ההחלטות האלה לגבי קטינים מאז קום המדינה שהיה כדבר הזה".

"אנחנו קוראים לפרקליטות להתעורר ולהפנים את מה שבית המשפט אמר, ולהסכים לשחרור", הוסיף פרקליטו השני, עו"ד חי הבר.

הכרעת השופטים לגבי שחרורו של הקטין תתקיים בעוד כשבועיים. עד אז הוא יישאר במעצר, אלא אם יוחלט אחרת.jQuery('.shareTochnitIcon').click(function(){ jQuery(this).siblings().toggleClass('hideInDesktop'); jQuery(this).siblings().toggleClass('hideInMobile'); });