עמוד ראשי האולפן הפתוח חדשות 20 הפטריוטים ריקלין ושות
דף הבית > התוכניות שלנו > חדשות הלילה > ירי טילים לעבר גוש דן | מבזק

ירי טילים לעבר גוש דן | מבזק

ערוץ 20

שנה לתחילת הפגנות הגדר: מחבלים שיגרו הערב (ה') שני טילי פאג'ר 75 משטח לעבר תל אביב וגוש דן. בעזה מדווחים כי צה"ל תוקף בתגובה ברצועה.

ככל הנראה, מערכת כיפת ברזל שיגרה שני מיירטים אל עבר טילי הפאג'ר, אולם משהתברר כי הם עומדים לנחות בשטחים פתוחים – כוונו המיירטים אחד-אל-השני, פיצצו והשמידו את עצמם. ייתכן וחלקים משברי המיירטים נחתו באזורים מיושבים. צה"ל סורק אחר המיקומים.

 

חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי לכחמישה נפגעי חרדה ואנשים שנחבלו קל מאוד במהלך הליכה למרחב המוגן, בהם גבר כבן 50 שפונה להמשך טיפול בבית החולים כשמצבו קל.

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו עושה כעת את דרכו ממעונו לקריה בתל אביב לשם קיום התייעצויות ביטחוניות. עיריות תל אביב, רמת גן ופתח תקווה הודיעו כי יפתחו את המקלטים, זאת למרות שלא ניתנה הוראה כזו מצד פיקוד העורף. בחמאס הודיעו על פינוי מפקדות מחשש לתקיפת תגובה של צה"ל. בשלב זה אין הנחיות מיוחדות של פיקוד העורף ומתקיימת הערכת מצב בנוגע להמשך.

הכניסה למחנה הקרייה הערב

 

צה"ל: "הירי הפתיע אותנו"

שני ארגוני הטרור, הן הג'יהאד האיסלאמי והן , וגיאהד איסלמי העבירו מסרים באמצעות המצרים לפיהם הם לא ביצעו את הירי. אולם מסוג זה קיימים רק בארסנל שני הארגונים הללו. דובר צה"ל מוסר כי "אנחנו עדיין לא יודעים מי ביצע את הירי הערב לגוש דן. לא היה לנו מידע מקדים. הירי הפתיע אותנו", אולם מדגיש כי נכון לשעה זו "ההנחייה: לשמור שגרה".

הזרוע הצבאית של חמאס: הטילים בוצע בזמן שבו הנהגת חמאס נועדה עם משלחת המודיעין המצרי בנוגע להבנות על

מתנדבי יחידת חוס"ן לעזרה ראשונה נפשית של הונחו לתגבר את המענה. האזורים בהם נשמעו : תל אביב, רמת גן, בת ים, בני ברק, גבעתיים, אזור, חולון, מקווה ישראל וחוות שלם.

מוקדם יותר הערב חדרו בהפרש של שעתיים שני מחבלים משטח הרצועה לעבר שטח ישראל ונעצרו. על הראשון נמצא מטען מאותלר וסכין.

אולי יעניין אותך גם

עם זריחת השמש: צפו בקבלת הפנים לנשיא ריבלין בפיג'י