עמוד ראשי האולפן הפתוח חדשות 20 הפטריוטים ריקלין ושות
דף הבית > התוכניות שלנו > הפטריוטים > סקר: המחנה הציוני מתרסק, הליכוד מתחזק

סקר: המחנה הציוני מתרסק, הליכוד מתחזק

ערוץ 20

סקר חדש שערך מכון גיאוקרטוגרפיה בראשות פרופ' אבי דגני, מגלה כי הליכוד רק הולך ומתחזק על חשבון המחנה הציוני, ש"ס והרשימה המשותפת שנחלשות, כך פורסם ב'מעריב'. הפטריוטים: "בואו נדבר כאילו זה אמיתי".

לו הבחירות היו מתקיימות כעת, מפלגת השלטון הייתה זוכה ל-34 מנדטים, ארבעה יותר ממה שיש לה היום. יו"ר מפלגת העבודה החדש אבי גבאי, לא מצליח להביא רוח חדשה למפלגת השמאל שמתרסקת ל-13 מנדטים בלבד, 11 מנדטים פחות ממה שיש לה כיום. הבית היהודי בהנהגת שר החינוך נפתלי בנט עולה בחמישה מנדטים ל-13 סה"כ.

מפלגתו של יאיר לפיד יש עתיד, לה ניבאו סקרים קודמים עלייה לאזור 20 המנדטים, הייתה מקבלת כיום 14 מנדטים (שלושה יותר מהיום), כולנו בהנהגת שר האוצר משה כחלון הייתה שומרת על כוחה עם 10 מנדטים. גם ישראל ביתנו בהנהגת שר הביטחון אביגדור ליברמן הייתה שומרת על כוחה עם שישה מנדטים.

מפלגת השמאל הקיצוני מרצ, מתחזקת בעקבות הקריסה של המחנה הציוני ועולה לשבעה מנדטים (שניים יותר מהיום). יהדות התורה רושמת עלייה משמעותית של שלושה מנדטים ועומדת על תשעה מנדטים, אחותה הספרדית ש"ס עוברת בקושי את אחוז החסימה ועומדת על ארבעה מנדטים בלבד (שלושה פחות מהיום). הרשימה המשותפת מאבדת שלושה מנדטים ויורדת לעשרה בלבד.

הסקר כלל 500 אנשים עם טעות דגימה של עד 4.5 אחוזים.

אולי יעניין אותך גם

מגעים בין ישראל למצרים למניעת הידרדרות ביטחונית ברצועה

העיתון "אלערבי אל-ג'דיד" מדווח, כי ישראל ומצרים בוחנות את עמדותיה של חמא"ס, נוכח האיומים שהשמיע …