עמוד ראשי האולפן הפתוח חדשות 20 הפטריוטים ריקלין ושות
ימים
שעות
דקות
שניות
דף הבית > התוכניות שלנו > הפטריוטים > "בית המשפט העליון הוא משפחה"

"בית המשפט העליון הוא משפחה"

ערוץ 20

נשיאת נכנסה מהר לתפקיד החדש ותוקפת את שרת המשפטים. בסוף השבוע פורסמה רשימת המועמדים של הנשיאה להחליף את השופטים דנציגר ושוהם שיפרשו בפברואר.

קלמן ליבסקינד שם אצבע על הקשרים העומדים מאחורי של הנשיאה חיות. "כולם מחוברים איכשהו לאנשים מבית המשפט העליון: – החתן של תיאודור אור, שופט בית המשפט העליון לשעבר;  – מקורבת מאוד לנשיאת בית המשפט העליון לשעבר דורית בייניש, שבזמנו התאבדה על המינוי שלה לשופטת, ובלי קשר לשום דבר, הבת של בייניש עשתה את ההתמחות שלה אצל בן אור בפרקליטות; התמחה אצל אהרון ברק, נשיא בית המשפט העליון לשעבר;  היה עוזר משפטי של שופט בית המשפט העליון לשעבר יצחק זמיר; ורות רונן התמחתה אצל השופט מאיר שמגר, נשיא בית המשפט העליון לשעבר".

גם שופט בבית המשפט המחוזי שלח היום הודעת וואטסאפ שבה הוא מאשים את נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, בכך שהיא מנסה לקדם את רק את מקורביה. על פי הדיווח בעיתון 'גלובס', השופט מאשים כי השופטת היא חברה קרובה של חיות ושאר השופטים הם לשופטים אחרים של בית המשפט העליון או כאלה שהתמחו אצלם.

כזכור, הוועדה לבחירת שופטים תבחר בעוד כחודשיים את שני השופטים שיקודמו במהלך 2018 לבית המשפט העליון במקום השופטים יורם דנציגר ואורי שהם שיפרשו. ב-ynet פורסמה רשימת המועמדים של נשיאת העליון, אסתר חיות, לקידום לבית המשפט העליון, שכללה את השופטים המחוזיים נאווה בן אור, רון סוקול, יגאל מרזל, משה סובל ורות רונן.

לא מעט שופטים מחוזיים שנכללו בעבר ברשימות, מצאו עצמם מחוץ לרשימת המועמדים של חיות ופנו לחברי הוועדה בנושא. "שיטת מינוי המקורבים נמשכת", אמרו, כשהם מאשימים את חיות בקידום מקורביה.

ממערכת בתי המשפט נמסר כי "רשימת המועמדים לבית המשפט העליון מצויה בימים אלה בתהליך של הרכבה וטרם גובשה סופית. הנשיאה אינה סבורה כי ראוי לנהל את המגעים בעניין זה בתקשורת. באשר לקשרים חברתיים בין הנשיאה לשופטת רות רונן, ההיכרות ביניהן נולדה בעת שכיהנו יחד בבית המשפט השלום לפני למעלה מ־20 שנה. מאז יש ביניהן קשרי ידידות, בדומה לקשרי ידידות שנרקמו בין הנשיאה חיות לשופטים רבים אחרים במהלך כהונתה בכל ערכאות השיפוט".

רשימת המועמדים הסופית, שתורכב גם מהמלצות שרת המשפטים איילת שקד ושל לשכת עורכי הדין, תתפרסם בעוד כשבועיים, וב-22 בדצמבר ימונו השופטים הנבחרים לתפקיד.

אולי יעניין אותך גם

צבע אדום בנתיב העשרה