עמוד ראשי האולפן הפתוח חדשות 20 הפטריוטים ריקלין ושות
דף הבית > התוכניות שלנו > הפטריוטים > "אבו מאזן נהיה כהניסט"

"אבו מאזן נהיה כהניסט"

ערוץ 20

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן דיבר אמש באמצעות שידור לווייני לתומכי פת"ח ברצועת עזה במהלך עצרת לציון 13 שנים למותו של יאסר ערפאת וטען בפניהם: "אף אחד לא דואג לבני עמנו בעזה יותר מאיתנו. אנחנו עם אחד, עם גורל אחד שלא מתחלק ולא תהיה מדינה ללא עזה או מדינה רק בעזה". אף איים כי "אם שתי המדינות יקרוס, ההנהגה הפלסטינית תצדד בפתרון המדינה האחת בעלת שוויון זכויות מוחלט לכלל אזרחיה".

בני רבינוביץ' מצא קווים משיקים בין ההצהרה של יו"ר הרשות למנהיגי הימין הישראלי ואמר: "אבו מאזן נהיה , . אם אבו מאזן, בנט וביבי יכולים להגיע להסדר על  – מחיאות כפיים, אהלן וסהאלן". איתמר בן גביר שהזדעזע מהרעיון הבהיר כי "צריך להתנתק מהאויבים שלנו ולהיפרד מהם".

אבו מאזן גם תקף באותה הזדמנות את שהתקיימה בדיוק לפני 100 שנה ואמר: "ניסו להוציא אותנו ממעגל ההיסטוריה אך בשל ההקרבה של בני העם שלנו, השהידים, הפצועים והאסירים כדי לומר שהיא כאן. היא נקראה פלסטין ותמשיך לשאת את השם פלסטין. העם שגרמו לו נכבה, גירשו אותו ועקרו אותו מאדמתו ובתיו, עדיין עומד על זכויותיו. הזהות הלאומית הפלסטינית קיימת".

גם מזכ"ל מפלגת 'מרצ', מוסי רז, הצטרף לדברי אבו מאזן, ויחד עם פעילי שמאל נוספים שלח מכתב לממשלת בריטניה בו כונתה ההצהרה "טעות היסטורית" שדרושה תיקון. "אני מתלבט בין בעיה נפשית לשנאה עצמית", אמר איתמר פליישמן. "הלורד בלפור כתב בזכרונותיו שהדבר הזה שבריטניה באה וחתמה על הצ'ק שאלוקים נתן לנו את הארץ הזאת – הוא המעשה הכי ראוי שעשה בחייו. באים יהודים ומערערים על הדבר הזה. זו רמה חדשה של טרלול ושיגעון".

אולי יעניין אותך גם

כחול לבן מתחרטים: לא נתמוך בהדחת שאשא ביטון

לאחר שהעבירו מוקדם יותר הערב מסר לליכוד, לפיו ישתפו פעולה עם מהלך של הדחת שאשא ביטון מראשות ועדת קורונה, כעת בכחול לבן הודיעו שיתנגדו