עמוד ראשי האולפן הפתוח חדשות 20 הפטריוטים ריקלין ושות
דף הבית > התוכניות שלנו > היום הזה עם אמיר איבגי > 30 הצתות: יום קשה עבר על עוטף עזה

30 הצתות: יום קשה עבר על עוטף עזה

ערוץ 20

"לא מציאות שאנו מוכנים לקבל כשגרת חיינו": משעות הבוקר ועד הערב פעלו לוחמי האש בגזרת עוטף עזה ב-30 שריפות שהוצתו מבלוני ועפיפוני תבערה, שהגיעו עד לפאתי קרית גת

גם היום טרור העפיפונים נמשך עם 30 שריפות שהציתו מחבלים מעזה בשטחי יערות, כך על פי דיווח עובדי קק"ל, וזה הולך ומסתמן כאחד הימים הקשים בימי טרור ההצתות. העפיפונים והבלונים הגיעו היום עד לפאתי קרית גת. מדוברות כבאות והצלה נמסר כי משעות הבוקר ועד הערב פעלו לוחמי האש בגזרת עוטף עזה ב-24 הצתות.

הכוחות פועלים לכיבוי השריפות. צילום: איציק לוגסי, קק"ל

 

חלק מהשריפות היו מזרחית לכביש 232, ביער שוקדה, שישה אירועים ביער בארי, אירוע אחד צמוד ליער שמחוני, כ-400 מטרים מקיבוץ כפר עזה, ומרבית השריפות היו ביער כיסופים. צוותי כבאות והצלה, יחד עם צוותי קק"ל שהיו פרושים בשטח, השיגו שליטה על השריפות.

רק בגזרת המועצה האזורית אשכול טופלו במהלך היום 20 שריפות שהוצתו כתוצאה מעפיפונים ובלוני תבערה ששוגרו מעזה. "נשלחים לשטחנו עשרות רבות של בלונים ועפיפונים ובזכות העירנות הגבוהה של תושבים והפעילות המתוגברת של הרבש"צים וכוחות הביטחון – מצליחים למנוע לא מעט הצתות והתפשטות של אש", מדווחים הערב במועצת אשכול.

"לא מציאות שאנו מוכנים לקבל כשגרת חיינו"

עוד הוסיפו במועצה, כי "איום ההצתות איננו מציאות שאנו מוכנים לקבל כשגרת חיינו ומסר זה מועבר באופן קבוע לגורמים הרלוונטיים ולמקבלי ההחלטות. הערכתנו הגדולה לכל אנשי הביטחון, לרבש"צים, לצוותי כיבוי האש, קק"ל, רט"ג, חיילי צה"ל והמתנדבים הרבים השותפים במאמץ לכיבוי השריפות".

מוקדם יותר הערב טיפלו חבלני משטרת ישראל בבלון שאותר ביער מזרחית לקריית גת, אליו חובר גליל תבערה. במשטרה שבים ומזהירים את הציבור כי "בכל מקרה בו מאתרים חפץ חשוד, לרבות בלון או עפיפון, יש לדווח למוקד 100 במשטרה ולהתרחק מהמקום".

הכוחות פועלים לכיבוי השריפות. צילום: איציק לוגסי, קק"ל