עמוד ראשי האולפן הפתוח חדשות 20 הפטריוטים ריקלין ושות
דף הבית > התוכניות שלנו > היום הזה עם אמיר איבגי > שנה חדשה? הורים בחינוך המיוחד עדיין מחכים לפתרון

שנה חדשה? הורים בחינוך המיוחד עדיין מחכים לפתרון

ערוץ 20

שנת הלימודים תשע”ח החלה ביום שישי האחרון, אולם מי שנשארו מאחור הם תלמידים בעלי צרכים מיוחדים בכמה מקומות בארץ. הנה לדוגמה אתי מבני ברק, אמא לשני ילדים בעלי צרכים מיוחדים שגילתה כמו שאר ההורים בעיר שאין הסעות לילדיהם. היא התקשרה לאחראי על ההסעות בעיריה ותגובתו הייתה: שישארו לשבת בבית הספר. איזו רשעות. סיפור נוסף מגיע אלינו מפתח תקווה, שם מוחים ההורים על ביטול ההסעות של החינוך המיוחד.

והנה התגובות:

מעיריית בני ברק נמסר בתגובה כי “ביום שישי הודיעה חברת ההסעות, כי בשל תקלות בלתי צפויות, חלקן לדבריה מצד מתחרים, אין היא יכולה באותו שלב לספק את כל כלי הרכב הדרושים לכלל התלמידים, והיא עושה הכל לפתור את הבעיה בהקדם אפשרי.
ההסעות לתלמידי החינוך המיוחד בבני ברק, תופעלנה בהקדם, ונעשים כל המאמצים לכך. ראש העיר מבין את צערם של ההורים שלילדיהם לא הוסדר הנושא, והוא קורא למנהלי חברת ההסעה, שהינה חברת הסעות גדולה וידועה, לעמוד בסיכום שנתקבל בפגישה.

עיריית פתח תקווה מסרה כי “הסעות מאורגנות לתלמידים מתבצעת על פי קריטריונים ברורים ולפי הנחיות משרד החינוך להסעות לתלמידים לקויי למידה.

ביקשנו גם את תגובת משרד החינוך, וזו התגובה ששלחו לנו: “משרד החינוך מעניק ליווי בהסעות תלמידים עבור מי שזכאי לכך, בהתאם לאפיון המוגבלות ורמת התפקוד. סוגיית הזכאות נבחנת באופן אישי ובהתאם לצרכים של כל תלמיד ותלמידה, על ידי ועדת השמה מקצועית. כל פניה מטופלת באופן פרטני וככל שנקבל שמות, נוכל לבדוק אותם ספציפית”.

אנחנו מרכזים את הפניות שלכם ההורים ונפנה את המקרים שלכם למשרד החינוך- שלא יגידו שאין להם שמות. נמשיך לעקוב.

אולי יעניין אותך גם

עדכון: מצב הקורונה בארץ

לאחר העלייה בשבועות האחרונים, תמונת מצב לאומית עם כל המספרים שצריך לדעת