עמוד ראשי האולפן הפתוח חדשות 20 הפטריוטים ריקלין ושות
דף הבית > התוכניות שלנו > היום הזה עם אמיר איבגי > עד הרגע האחרון: מלחמה פסיכולוגית בין צה"ל לחמאס

עד הרגע האחרון: מלחמה פסיכולוגית בין צה"ל לחמאס

ערוץ 20

"מה שהפלסטינים רוצים זה רק ליצור אווירה של , הרי הם לא יכולים את מדינת ": הכוננות המבצעית לקראת אירועי בשיא וכך גם הלוחמה הפסיכולוגית בין שני הצדדים

בדרום נערכים בכוננות לקראת אירועי יום הנכסה מחר. גם היום מכה טרור העפיפונים בשטחים החקלאיים ובשמורות הטבע בעוטף. בינתיים, משגר מסר לחמאס בדמות תיעוד היערכות חריגה להפצצות בעומק הרצועה ומשגר כרוזים. הלוחמה הפסיכולוגית בין שני הצדדים פועלת במלוא הכוח.

ד"ר רון שלייפר באולפן 'היום הזה' עם אמיר איבגי

 

ד"ר רון שלייפר, חוקר בבית הספר לתקשורת באוניברסיטת אריאל, מבקש להזכיר שלא מדובר בסוג חדש של מלחמה. "אחרי שכשל הניסיון למלחמה פיזית בששת הימים, ערפאת אמר ב-1968 'אנחנו ננצח אותנו בעזרת הרחם הפלסטינית והלוחמה הפסיכולוגית', אמר. "ב-1982 זה היה ילדי האר.פי.ג'י, ב-1987 זה היה ילדי האבנים וכו', עד היום".

לדבריו, במערכה הנוכחית שמתנהלת מזה חודש, ""מסך כל האג'נדות שמטריפות את שלום העולם, הצליחו להציב את הקמפיין שלהם במרכז באופן פנטסטי", במשך כל כך הרבה שנים ובאופן כל כך אינטנסיבי".

ד"ר שלייפר אף מבהיר כי למרות איך שההפגנות הללו מוצגות, לא מדובר במחאה ספונטנית. "אין כאן שום דבר ספונטני, הם הכינו את זה במשך חודשים ארוכים, גם בעזה, גם בטהרן וגם בארה"ב".

לסיכום, הוא מסביר, "מה שהפלסטינים רוצים זה רק ליצור אווירה של התמוטטות, הרי הם לא יכולים להביס את מדינת ישראל. הרעיון הוא להכות מכה, ועוד שנה יבוא גל נוסף".

אולי יעניין אותך גם

צה״ל ומשרד החוץ ערכו סיור לשגרירים בגבול לבנון

לקראת חידוש מנדט יוניפי"ל בגבול ישראל לבנון, התקיים סיור משותף של משרד החוץ וצה״ל במסגרתו סיירו 12 שגרירים ודיפלומטים זרים בגבול הצפון