עמוד ראשי האולפן הפתוח חדשות 20 הפטריוטים ריקלין ושות
ימים
שעות
דקות
שניות
דף הבית > התוכניות שלנו > היום הזה עם אמיר איבגי > מני אסייג נגד ארגון השחקנים בישראל: "אתם לא מפחידים אותי"

מני אסייג נגד ארגון השחקנים בישראל: "אתם לא מפחידים אותי"

ערוץ 20

התסריטאי ויוצר 'שנות ה-80' יוצא ארגון שח"ם שלדבריו "כופה על שחקנים להגיע להפגנה" שמתוכננת למוצ"ש, ומגלה כי שחקנים רבים מסכימים כי "מי שיוצר חומר הסתה ומתדלק את ה-BDS – לא צריך לקבל מימון מכספי "

במוצאי השבת הקרובה תתקיים הפגנה של אמנים, יחד עם ארגון השחקנים בישראל (שח"ם), נגד חוק הנאמנות בתרבות שמובילה הממשלה. התסריטאי והיוצר אומר בראיון ל'היום הזה' כי ארגון שח"ם "כופה על שחקנים להגיע להפגנה למרות שחלקם בכלל לא שלם עם זה". לדבריו, "הרבה מהשחקנים, מסתבר, שיוצאים עכשיו לאט-לאט, מאמינים בחוק הזה וחושבים שמי שיוצר חומר הסתה נגד ישראל, מתדלק את ה-BDS ופוגע במדינה ובצה"ל לא צריך לקבל מימון מכספי משלם המיסים".

"הם אוהבים להציג את זה כצנזורה, אבל ברור שזה לא צנזורה, לא הכניסו אף אחד לכלא. בסך הכל לא מוכנים שכסף של משלם המיסים יממן סרטים כמו ג'נין ג'נין וכו'", מוסיף אסייג. הוא גם "בז לאנשי " וטוען כי הם מטילים על האמנים והיוצרים בישראל "שיטת מאפייה והפחדה". שיטה שתוצאתה לטענתו, היא שבעוד אמנים שמתבטאים נגד ישראל זוכים לקבל תפקידים – "מי שיתמוך בשרה רגב, יזכרו לו את זה והוא ישלם מחירים. ככה זה עובד גם באקדמיה לטלוויזיה וקולנוע".

"מי שיתמוך ברגב ישלם מחירים". השרה רגב. צילום: רועי אלימה, פלאש 90

 

"אתם כ"כ מפחדים מפאשיזם – אל תהיו פאשיסטים בעצמכם"

יוצר הסדרה המצליחה 'שנות ה-80', ממשיך ואומר: "אני בדרך בלתי-אמצעית פונה עם היצירות שלי לעם ישראל שמוכיח את אהבתו", אך הוא פונה ומבקש משח"ם ומהאקדמיה: "אל תפגעו בשחקנים שבסה"כ הביעו דעה שונה משלכם, כי הדמוקרטיה היא נר לרגליכם, ואתם כ"כ מפחדים מפאשיזם – אל תהיו פאשיסטים בעצמכם ואל תגעו לרעה באלה שאמרו דעה אחרת. בי אתם יכולים לעשות מה שאתם רוצים, כי אתם לא מפחידים אותי".

"חוצפנים עלובים". הפוסט של אסייג

 

"רוצים ביצירות הדפוקות שלכם? עשו זאת מכספכם ותתחפפו"

אסייג פרסם גם פוסט נסער עם הבשורה על קיום ההפגנה. "אני מני אסייג, תסריטאי טלוויזיה ובמה, מצהיר כאן בניגוד גמור לדעתם של רוב רובם של אנשי התעשייה כי אני תומך בחוק הנאמנות בתרבות!", כתב. לדבריו, הסיבה לתמיכתו היא כי "כספי משלם המיסים הישראלי לא נועדו לממן הצגות/מחזות/סרטים שמהללים מחבלים, משבחים שאהידים, משמיצים את צה"ל והמדינה ובזים ליהדות ולמסורת ישראל".

"רוצים להשמיץ את ישראל ביצירות הדפוקות שלכם?", פנה אל המוחים, "אז תעשו את זה מכספכם ותתחפפו לנו מהעיניים! חוצפנים עלובים!".

אולי יעניין אותך גם

האינשטיינים לעתיד באולימפיזקה בלב

מאות תלמידים מכל רחבי הארץ השתתפו באולימפיזיקה המסורתית שבמרכז האקדמי לב. "טיפוח הנוער לאהבת הפיזיקה יעזור לחוסנה של ישראל בעתיד", אומרים המארגנים