עמוד ראשי האולפן הפתוח חדשות 20 הפטריוטים ריקלין ושות
דף הבית > התוכניות שלנו > היום הזה עם אמיר איבגי > זה לא נירנברג, זו פתח תקווה, 2017

זה לא נירנברג, זו פתח תקווה, 2017

ערוץ 20
פתח תקווה, לא מה שחשבתם. מתוך 'היום הזה' עם אמיר איבגי, הלילה (א')

תזכורת למה שהיה אמש בפתח תקווה. כך יעשה לאדם חרדי שייעז לבקר את המפגינים.

הנה מה שכותב בתגובה לדברים האלה אייבי בנימין, אחד ממובילי המחאה, האיש שלנו בדקות הקרובות: "חמור מאד, לא מייצג ולא דרכנו. מתבייש במפגין שהעז לדבר כך לאדם דתי. אנחנו מגנים זאת בכל תוקף. אל תנסו להסיק מאומה על קוריוז חריג כל כך".

חריג? קוריוז? תזכרו את התגובה הזאת. וגם את התמונה הבאה שלקוחה מעמוד הפייסבוק של בנימין – עוד נשוב אליהן בהמשך

ביבי אצל בנימין

 

אבל עכשיו, היכרות עם האיש, אייבי בנימין, דמות מוכרת במפלגת העבודה, פעמיים התמודד על תפקיד מזכ"ל המפלגה, בפריימריז. בארבעים השבועות האחרונים הוא בפתח תקווה, מוביל את המחאה נגד היועץ המשפטי לממשלה. הנה הוא "מנדלבליט גונב ספרים". כן, היועץ המשפטי לממשלה הוא כנראה גם גנב.

אבל חכו, אנחנו רק בהקדמה. ביום חמישי האחרון, מיד עם ההחלטה שאפשרה את קיום ההפגנה הוא ביקש לבשר על כך לאומה וכבר אז חשף את התוכנית שנועדה להפר  את החלטת בג"ץ כפי שקרה אמש: "גרורות". "מחלה". מה היו אומרים המפגינים בפתח תקווה אם האבחנה הזאת עליהם היה מספק מישהו אחר ולא הד"ר בנימין? חומר למחשבה.

אתר 'מידה' חושף הודעה קולית ששלח אייבי בנימין בשבוע שעבר לשפי פז, מנהיגת מחאת תושבי דרום תל אביב. בנימין קרא על הכוונה של התושבים להפגין מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון בירושלים במחאה על ההשתהות במתן פסק הדין בעניין המסתננים. תקשיבו מה אומר מי שמוצג בתקשורת כאביר הדמוקרטיה וחופש המחאה: "כרגע את מעוררת אנטיגוניזם. תפגינו אח"כ". אבל זה היה לפני שבג"ץ אישר לאייבי בנימין וחבריו להפגין בפ"ת.

שימו לב מה הוא כותב יומיים אחרי: "היועמ"ש הוא זרוע של הרשות המבצעת. אני נגד הפגנות מול רשות שופטת".

האם גם אייבי בנימין הוא הזרוע המבצעת של גורם כל שהוא? אולי של מפלגת העבודה שבנימין התמודד פעמיים על תפקיד המזכ"ל שלה, רק בחודש ינואר השנה. אז איך מתמודד מפלגת העבודה עם אלקטורט, בוחרים, שאינם אצלה? אייבי שואל ועונה במפגש עם חברים ממפלגת העבודה בתיעוד הזה שנחשף בחודש שעבר באתר 0404: "תהיו חיילים בכבוד הזה להפיל את השלטון הארור של נתניהו".

מה זה ארור? תמונות כאלה של נתניהו מאחרי הסורגים הם דבר של מה בכך בעמודי הפייסבוק של אייבי בנימין וחבריו, כבר ראינו כאן אותם זועקים "נתניהו למעשיהו". זהו? רק למעשיהו? אתם בטוחים שאייבי בנימין ייסתפק בזה? תחשבו על זה שוב בזמן שאתם רואים את התמונה הבאה שהעלה אייבי בנימין לפני כמה ימים לעמוד הפייסבוק שלו.

ביבי בכלא 2

 

"יום הדין קרב". אז מאין ההשראה לתמונה הזאת שמשתמש בה מנהיג המחאה מפתח תקווה והאיש שיושיע את  מפלגת העבודה? התמונה מוכרת לכם? לנו היא מאד מוכרת. הנה התמונה המקורית. היא צולמה בבית המשפט בנירנברג שבגרמניה ב-1946, משפטי נירנברג. האיש הזה הוא הרמן גרינג, סגנו של היטלר ויורשו. הוא הפושע הנאצי הבכיר ביותר שנתפס בחיים עד שהצליח להתאבד בכלאו.

מפתח תקווה בקו ישיר לנירנרברג, מקום משפטם של הפושעים הנאצים הגדולים. זה בעמוד הפייסבוק של מנהיג המחאה הספונטית, הדמוקרטית. אייבי בנימין לא ידע? לא זיהה? את מעט התמימות שעוד נותרה בנו נשמור למקרים אחרים. עכשיו זה הזמן של כל הפוליטיקאים, והשותפים למחאה הזאת – לגלגל יפה עיניים. אולי שוב לומר לנו שאסור להסיק כלום מקוריוז חריג. ראש ממשלה כפושע נאצי, היהודי יגזוז את הזקן  ויוריד את השטיח שיש לו על הראש.

זה לא נירנברג, זו פתח תקווה, 2017.

אולי יעניין אותך גם

הגל השני | הנגיף מתפשט

שר הבריאות אמר כי "אם לא יקרה פה נס, ונראה האטה בקצב ההדבקות, אני לא רואה אילו עוד כלים עומדים לרשותנו למעט סגר".