עמוד ראשי האולפן הפתוח חדשות 20 הפטריוטים ריקלין ושות
דף הבית > התוכניות שלנו > היום הזה עם אמיר איבגי > “התמונות מחלחלות ללב ולתודעה”: תערוכת ‘דרום שחור’ הגיעה לאו”ם

“התמונות מחלחלות ללב ולתודעה”: תערוכת ‘דרום שחור’ הגיעה לאו”ם

ערוץ 20

תערוכת התמונות המציגה את נזקי ההצתות בעוטף לאו”ם. בראיון ל’’, מספר הצלם , שעומד מאחורי התערוכה, מספר על התקווה שהזעקה תהדהד בכל העולם

שממחישה את נזקי השריפות בעוטף עזה, כתוצאה מעפיפוני התבערה ובלוני הנפץ שמשגרים המחבלים מעזה, מוצגת השבוע במטה האו”ם בניו יורק, ביוזמת ישראל באו”ם דני דנון.

אחת התמונות מתערוכת ‘ שחור’ שמוצגת באו”ם. צילום: מיכאל צרויה

 

התמונות שמוצגות בתערוכה צולמו על ידי צלמים ישראליים שתיעדו את השריפות ונזקיהן באזור עוטף עזה בחודשים האחרונים ואוגדו על ידי הצלם אדי ישראל. במסגרת התערוכה, מוצגים צילומי “לפני-אחרי” מעוטף עזה המראים את השדות והשטחים החקלאיים בטרם השריפות ולאחריהן, לצד צילומים נוספים הממחישים את הנזקים שנגרמו לטבע ולבעלי החיים בסביבה.

“לפי הפידבקים שקיבלנו גם מהקונגרס היהודי-עולמי וגם מהחבר’ה באו”ם – יש המון פניות של כלי תקשורת שם שרוצים לחשוף את זה החוצה ולא מבינים למה זה לא קיבל עד עכשיו במה”, מספר ישראל. “ לתודעה. אני חושב שאנחנו מצליחים להגיע ללב של האנשים ואולי להצליח לגרום לאיזה שינוי קטן פה במה שקורה במזרח התיכון ואצלנו בגזרה בכלל”.

השגריר דנון בתערוכת ‘’ שמוצגת באו”ם

 

בתערוכה מודגשים נזקי הטרור האקולוגי של חמאס ליעדי הפיתוח של האו”ם ולהגנת הסביבה והיא תהיה פתוחה לשגרירים ודיפלומטים מרחבי העולם. “טרור האש ההרסני לא רק מאיים על חייהם של אזרחי ישראל, אלא מחריב את המערכת האקולוגית בדרום ומסב נזק סביבתי בלתי הפיך”, אמר שגריר ישראל באו”ם דני דנון. “האכזריות והציניות של חמאס, שהפך כלי משחק תמים לנשק קטלני, לא יודעת את הגבול”.

את התמונות שצולמו ניתן לראות תחת ההאשטאג .

אחת התמונות מתערוכת ‘דרום שחור’ שמוצגת באו”ם. צילום: משה פילברג
אחת התמונות מתערוכת ‘דרום שחור’ שמוצגת באו”ם. צילום: זהר שפק

אולי יעניין אותך גם

המהומות בארה”ב: החנות המשפחתית של סופיה באוהיו נבזזה – צפו בראיון

סופיה ווית' מספרת לליטל שמש על התחושות הקשות באוהיו, ארה"ב. "כל החנויות ברחוב נהרסו, ונבזזו. יש חשש גדול מאוד להסתובב ברחובות".