עמוד ראשי האולפן הפתוח חדשות 20 הפטריוטים ריקלין ושות
דף הבית > התוכניות שלנו > היום הזה עם אמיר איבגי > הדרת נשים או הדרת חרדים?

הדרת נשים או הדרת חרדים?

ערוץ 20

למרות שהאירוע מיועד לקהל הדתי, שדולת הנשים דורשת מעיריית ת"א למנוע מחב"ד לקיים עצרת בכיכר רבין ומתעקשת להשוות את הישיבה בהפרדה לחוקי ההפרדה הגזעית בארה"ב של המאה ה-19

מה הניע את שדולת הנשים לדרוש מעיריית תל אביב למנוע את קיומה של עצרת "משיח בכיכר" לאחר שהמארגנים הקצו "מקומות מיוחדים לנשים"? האירוע אמור להיערך בכיכר רבין בעוד שלושה שבועות. אולם השדולה בפנייה לעיריית תל אביב מבקשת: "בטלו את קיומו של האירוע שצפוי להיערך בהפרדה מוחלטת בין גברים לנשים", דבר המהווה "פגיעה בערך השוויון".

לטענת אלינור דוידוב, מנהלת תחום הדרת נשים בשדולת הנשים, בראיון ל'היום הזה', "כופים כאן משהו על המרחב הציבורי ועל הנשים".

אלינור דוידוב, מנהלת תחום הדרת נשים בשדולת הנשים בראיון ל'היום הזה'

 

דוידוב אף משווה את הישיבה בהפרדה מגדרית, הנהוגה בציבור הדתי, לחוקי ההפרדה הגזעית שחוקקו בארה"ב של המאה ה-19. לדבריה, "זה לקח שהבינו מזמן בארה"ב, שאי אפשר להיות נפרד אבל שווה, לא משנה אם זה גבר ואישה או שחור ולבן. אנחנו לא רוצות שאירוע כזה יתקיים במרחב הציבורי".

על השאלה האם בפנייה הזו שדולת הנשים בעצם מחליטה עבור הנשים המשתתפות מה טוב עבורן למרות מה שהן מאמינות, השיבה נציגת השדולה כי "כשעושים הפרדה מגדרית מחליטים בשביל נשים שאולי לא היו רוצות אותה והן דתיות – כן להיות בהפרדה".

עוד מוסיפה דוידוב, כי "המרחב הציבורי שייך לכולם. אי אפשר לכפות עליהן איפה לעמוד באירוע הזה". היא אף מתעקשת כי לא השדולה היא זו שכופה את אמונתה על הנשים המשתתפות, אלא מארגני האירוע.

ההזמנה לעצרת