מבזקים
דף הבית > התוכניות שלנו > היום הזה עם אמיר איבגי > אמסלם נגד המפכ"ל? מדובר בהצעת חוק בת שנתיים

אמסלם נגד המפכ"ל? מדובר בהצעת חוק בת שנתיים

אז מה רוצה חבר הכנסת דודי אמסלם מהמפכ"ל אלשיך? האמת ששום דבר. נשמע לכם מוזר?  מיד תראו כיצד התקשורת, המשטרה  ופוליטיקאים, בהם גם חבריו של אמסלם לתנועת הליכוד, דוהרים כבר יממה שלמה אחוזי אמוק על סיפור שפשוט לא קיים. בלי לעצור לשנייה אחת כדי לבדוק את העובדות. אז הסערה הנוכחית, בטח גם אתם שמעתם אמסלם רוצה להוריד את שכרו את המפכ"ל אלשיך. האמנם? קבלו בתרועות את כותרות המהדורות.

וזה נמשך גם הבוקר בכותרת הראשית של ידיעות אחרונות: נלחמים במפכ"ל בשיטות של מאפיה כדי שיבין שעם ראש ממשלה לא מתעסקים. אלשיך על הכוונת חבר הכנסת אמסלם הודיע שיפעל להורדת שכר המפכ"ל. והנה זה נמשך גם היום:  בקואליציה אומרים : הדיבורים על שכר המפכ"ל הזויים ומוסיף מפכ"ל לשעבר "אמסלם מטומטם". וכך זה נמשך:

שורות שורות של עיתונאים פוליטיקאים ולשעברים מסבירים לנו כמה האמסלם הזה נורא. רוצה לחוקק חוק שיפגע בשכר של המפכ"ל אלשיך. אז עכשיו, בלי שיטות של מאפיה, אלה בשיטות פשוטות – הגיע הזמן לעובדות: לא תאמינו כמה הן פשוטות ומעמידות באור כל כך  מביך את כל הסיפור הזה.

הנה לפניכם הצעת החוק המדוברת. מה שהוצג אתמול בחדשות כיוזמה חדשה מתברר שהוגשה כבר בחודש יולי 2015, לפני שנתיים וחצי: כלומר חצי שנה לפני שאלשיך מונה בכלל למפכ"ל. "הצעת חוק הגבלת השכר בסקטור הציבורי". היא קובעת בפשטות ששכר של עובד או נושא משרה לא יעלה על שכרו של ראש ממשלה. המילה מפכ"ל לא מופיע בהצעת החוק הזאת. גם לא המילה אלשיך. כאמור כל זה חצי שנה לפני שאלשיך ממונה לתפקיד המפכ"ל – יולי 2015. הצעת חוק שחתומים עליהם חברי כנסת מהליכוד, מיהדות התורה, ממפלגת העבודה ומהרשימה המשותפת.

קואליציה ואופוזיציה. המילה מפכ"ל לא קיימת. על זה נופחו היום טילי טילים של כותרות: שיטות של מאפיה, אמסלם נגד המפכ"ל. לנו זה נראה שכל מה שיש כאן במקרה הזה  רק תקשורת שהיא נגד העובדות.jQuery('.shareTochnitIcon').click(function(){ jQuery(this).siblings().toggleClass('hideInDesktop'); jQuery(this).siblings().toggleClass('hideInMobile'); });