דף הבית > התוכניות שלנו > היום הזה עם אמיר איבגי > אביו של אברה מנגיסטו: "אני לא ישן, לא בלילות ולא בימים"

אביו של אברה מנגיסטו: "אני לא ישן, לא בלילות ולא בימים"

שלוש שנים ללא אות חיים: מאות משתתפים הגיעו אמש (א') לעצרת תמיכה בבני משפחת מנגיסטו שנערכה בכיכר הבימה בתל אביב, כדי להביע הזדהות ותמיכה, תחת המסר ו"אהבת לאברה כמוך". אחיו, אילן, סיפר ל'היום הזה' בסיומה של העצרת, כי חש אכזבה מכמות האנשים שהגיעו לעצרת. "הייתי מצפה לראות יותר אנשים, יותר אכפתיות", אמר, אולם הוסיף כי "בסופו של דבר יצאנו מאוד מרוגשים, כי לפני שלוש שנים אף אחד לא ידע מי זה אברה ומה הסיפור שלו".

"אין ספק שמי שסובל במקרה הזה הכי הרבה זה ההורים. זה מאוד מתסכל, זה לא פשוט בכלל", סיפר. על המאבק והתוכניות לעתיד אומר אילן, כי "זה מאבק ארוך ומתיש, הפעילים עשו היום את העצרת בחוסר משאבים, אנשים ממש הוציאו מכיסם כדי לקיים את העצרת. אני מקווה שנמשיך בגל הזה, כי בסופו של דבר הממשלה יש לה אחריות לחייו ולביטחונו של אחי, היא צריכה לדאוג להשיב אותו הבייתה, וכל יום שהוא נמק שם זה פשע".

עצרת הזדהות עם משפחת מנגיסטו בכיכר הבימה בת"א. צילום: שחר מילגרום
עצרת הזדהות עם משפחת מנגיסטו בכיכר הבימה בת"א. צילום: שחר מילגרום

 

אחיו של אברה אף סיפר על הפעילות בזירה הבין-לאומית. "בפגישה עם מזכ"ל האו"ם הוא הזכיר גם גורמים מדיניים כמו קטאר וכל מיני מדינות. אנחנו מקווים בשבועות הקרובים להיות איתו בקשר, לראות מה התקדם. בשבוע הבא גם צריכה להיות לנו פגישה עם נשיא הצלב האדום שמגיע לארץ". אולם הוא מדגיש כי "בסופו של דבר ההחלטה נמצאת בידי ראש הממשלה וחברי הקבינט".

"הלב של חמאס עשוי אבן"

המשתתפים בעצרת קראו לציבור לצאת מאדישות ולממשלת ישראל לפעול למען השבתו של אברה לחיק משפחתו. אביו, איילין, סיפר על הגעגוע העמוק כלפי בנו: "זוכר אותך כתינוק בזרועותיי", סיפר כי הוא "לא ישן, לא בלילות ולא בימים" והוסיף: "אנחנו דורשים מחמאס לתת פיסת מידע לגבי מצבו של אברה, בין אם הוא חי ובין אם הוא מת". בסיום דבריו הוסיף כי הוא "מודה לכל אחד ואחת שהגיעו הערב לתמוך בנו". בדמעות חנוקות מול התומכים אמרה האם אגרנש: "הלב של חמאס עשוי אבן, לא מבינה מה יש להם להחזיק באברה, איזו סיבה יש להם?".

"הלב של חמאס עשוי אבן". אגרנש מנגיסטו, אימו של אברה, אמש (א') בעצרת. צילום: שחר מילגרום
"הלב של חמאס עשוי אבן". אגרנש מנגיסטו, אימו של אברה, אמש (א') בעצרת. צילום: שחר מילגרום

 

מעל במת העצרת אמר קרא אילן: "כבר שלוש שנים שאמא לא ישנה, אבא לא נרדם. אתה בטח זוכר את הילדים שלי כמה קטנים היו, עוללים בעריסה- לא ראית כמה הם גדלו. אחיך הקטן סיים תיכון לאחרונה ומתלבט אם להתגייס. אחותך הקטנה שהתגייסה נלחמת בשבילך כמו שהיא נלחמת עבור המדינה. אין יום שהיא לא מזכירה, זועקת לכולנו שאתה חי וצריך להיות כאן".

בעצרת השתתפו אמנים רבים, ביניהם: עלמה זהר, קפה שחור חזק, נצי נץ, סולגיי ששרו והביעו תקווה להשבתו המהירה של אברה הבייתה.
jQuery('.shareTochnitIcon').click(function(){ jQuery(this).siblings().toggleClass('hideInDesktop'); jQuery(this).siblings().toggleClass('hideInMobile'); });