בהמשך להנחיית שר הבטחון, הורה מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון, להגביל הכנסת גז לרצועת המשמש לצרכים רפואיים, זאת בשל ניצול הגז על ידי גורמי להפרחת מהרצועה לישראל.

מחבלים משגרים עפיפון תבערה. צילום ערבי

 

מוקדם יותר היום שריפה שהציתו מחבלים ע"י בלון תבערה פרצה בשדה חיטה בקיבוץ ברור חיל. גם במאגר שיקמה אשר מצפון לרצועת עזה הוצתה שריפה הבוקר.

ההצתה הבוקר בקיבוץ ברור חיל

 

המתאם הוסיף כי במידה ויימשך ניצול גז ההליום על ידי גורמי הטרור ברצועה, תימנע הכנסתו והאחריות לכך היא על שלטון ארגון הטרור . לדבריו, "ארגון הטרור אינו בוחל באמצעים, כולל ניצול הערוצים והאמצעים ההומניטאריים כדי לבצע פעולות טרור, זאת על אף מאמציה של ישראל למניעת הדרדרות אזרחית ברצועה ואספקת הצרכים ההומניטאריים", ציין המתאם.

הנחיות פיקוד העורף: לא להתקרב לעפיפונים

 

ליברמן: "אני חושב שהם מותחים את החבל יותר מדי"

לדברי שערך היום סיור בגבול הרצועה, "שני שליש מכל העפיפונים והרחפנים אנחנו מצליחים ליירט, למרות גידול בשימוש בכלי הזה גם כאן חמאס מנצל בצורה הכי נבזית וצינית את המערך הרפואי של ".

הוא הוסיף כי "אותו הליום שאנחנו מספקים לבתי חולים, לציוד , לשימוש בעיקר ב-MRI – במקום שההליום הזה ילך אכן לאותם חולים שזקוקים לשירות MRI, הם משתמשים בו לרחפנים כדי לשגר ולהצית שדות פה בדרום. לכן אנחנו יודעים עם מי יש לנו עסק, אנחנו מכינים תשובה גם לאותו שליש של אותם מעופפים שמשגרים לכאן, אני חושב שהם מותחים את החבל יותר מדי ובסופו של דבר החבל הזה ייקרע".

שר הביטחון ליברמן בסיור בגבול עזה היום. צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.