20:06 23/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "תהליכים בתוכנו – כמו גרמניה הנאצית"

"תהליכים בתוכנו – כמו גרמניה הנאצית"

אחרי שהשווה את החברה הישראלית לגרמניה בנאום בטקס לציון יום השואה והגבורה, הבוקר מפרסם סגן הרמטכ"ל יאיר גולן הבהרה. ב-BDS חוגגים: "הלייבור צריכים להדיח אותו"

"לא התכוונתי להשוות בין צה"ל ומדינת ישראל לתהליכים מתקופת הנאצים". כך אמר הבוקר סגן הרמטכ"ל יאיר גולן בניסיון להסביר את התבטאותו חסרת התקדים מאמש.

אתמול, במהלך טקס לציון יום הזכרון לשואה ולגבורה בתל יצחק, אמר גולן כי "אם יש משהו שמפחיד אותי בזיכרון השואה, הוא זיהוי תהליכים מעוררי חלחלה שהתרחשו באירופה בכלל ובגרמניה בפרט לפני 70 שנה ומציאת עדות להם כאן בקרבנו כיום", תוך שהוא רומז לפרשת אלאור אזריה והירי החייל במחבל הפצוע".

אמש הגיב חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' לדבריו של גולן ואמר כי "מה שמפחיד אותי זה השוואות מופרכות ומעוותות שפוגעות בזכר השואה, ובפרט כשהן באות מצד אנשים חשובים כדוגמת סגן הרמטכ"ל".

יו"ר מפלגת הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט קרא לגולן להתנצל על דבריו ואמר: "רגע לפני שמכחישי השואה יהפכו מילים שגויות אלו לדגל. רגע לפני שחיילינו יושוו לנאצים חלילה בהכשר מגבוה. סגן הרמטכ"ל שגה. ועליו לתקן מיד".

מנגד, יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג גיבה את הדברים ואמר: "סגן הרמטכ"ל הוא מפקד אמיץ. המופרעים שיתחילו לצרוח עכשיו נגדו צריכים לדעת: כך נשמעים מוסר ואחריות".

עלי אבונימה. בכיר בתנועת ה-BDS: "על הלייבור להדיחו"
עלי אבונימה. בכיר בתנועת ה-BDS: "על הלייבור להדיחו"

מכחישי השואה לא חיכו להבהרה של גולן ולא ראו בהם מוסר ואחריות. הם מיהרו להשתמש בדבריו כנשק בתעמולה נגד ישראל והיהודים. עלי אבונימה, בכיר בתנועת ה-BDS קרא אמש בציניות למפלגת הלייבור הבריטית, בה מתנהל מסע ניקוי אורוות נגד אנטישמים במפלגה, להשעות את סגן הרמטכ"ל מהמפלגה משום שהשווה את ישראל לגרמניה הנאצית.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

מחאה של תושבי עמונה מול בית ראש הממשלה בחודש מרץ. צילום: פלאש 90

תושבי יו"ש יפגינו נגד ראש הממשלה: "מאוכזבים"

נציגי משפחות שכולות וראשי רשויות מיהודה ושומרון הודיעו בעקבות נאומו של ראש הממשלה כי יקימו אוהל מחאה ויפתחו בשביתה שבת מול ביתו