מחר תעלה להצבעה הצעת החוק של חבר הכנסת ניצן הורביץ, אשר מבקשת לאסור טיפול פסיכולוגי לבעל נטייה מינית שמבקש להיוועץ בפסיכולוג עקב נטייתו ורצונו לשנותה. ארגוני להט"ב רבים מפעילים לחץ גדול על כלל חברי הכנסת. בין החכי"ם עליהם הופעלו לחץ הוא סגן יו"ר הכנסת ח"כ מחמוד עבאס שקיבל הודעה מאיימת בה נכתב כי "אני פונה אליך כמנהיג סיעת רע"מ בגלל הצבעה על חוק איסור טיפולי המרה מחר".

אין לנו ציפייה שחברי סיעת רע"מ יתמכו בהצעת החוק ולכן מלכתחילה לא ביקשנו זאת. שוחחתי על כך בהרחבה גם עם יועצך".

כאן, מתחיל כותב ההודעה לרמוז מה יקרה אם לא יתיישר לרצונם בעניין החוק וכך נכתב "חשוב לי לומר שאם תבחרו להתנגד להצעת החוק ולצעדים פרלמנטריים דומים בנושא הזה, יהיו לכך השלכות".

ומוסיף כותב ההודעה המאיימת כי "הטיפול התקשורתי יתנהל בצורה מאוד שונה מכפי שהיה עד עכשיו".

צילום מסך

נזכיר כי הרשימה המשותפת ידועה כמתנגדת גדולה לכל הקשור בלהט"ב. בראיון לאחד מהעיתונים הערביים אמר חבר הכנסת עבאס כי "עמדתנו בנוגע להומוסקסואליות נגזרת מהחוק האיסלאמי שלנו ואינה נושא לאיזיג'האד פוליטי, או למחמאות ופייבוריטיזם. התנועה האסלאמית פרסמה הודעה בה היא זיהתה את המצב באופן ברור וחד משמעי. כמובן, הצהרה זו מייצגת את נציגי הרשימה הערבית המאוחדת עם סגניה ונשיאה".

נציין כי עמד כחול לבן עדיין לא ידועה בשלב זה. חברת הכנסת איילת שקד ככל הנראה תיעדר מההצבעה. למרות פנייתנו טרם הובהר אם היא מקוזזת עם ח"כ אחר. חברי הכנסת מתן כהנא ונפתלי בנט צפויים להיעדר גם הם. נכון לשעה זו סרבו השניים להגיב לפנייתנו.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.