לאחר פיגוע הדריסה הרצחני ביום ראשון בארמון הנציב בירושלים הוטל סגר על הכפר ג'בל מוכבר ממנו יצא המחבל, והחלה פעילות מבצעית מוגברת של המשטרה. גם הלילה פעלו כוחותינו במזרח בכלל ובג'בל מוכבר בפרט, תוך ספיגת בקבוק תבערה, זיקוקים ואבנים שיודו לעברם בכפר.

המשטרה עיכבה לחקירה ארבעה תושבי (בגילאי 13, 16 ו-20) החשודים שריססו על גבי קירות ודלתות חנות ברובע המוסלמי הקוראות בשבחו של המחבל מג'בל מוכבר ומכילות על פיגועים נוספים בהמשך השנה.

הכתובות שרוססו. צילום: דוברות המשטרה
"הפיגוע של אתמול זה התחלת שנת 2017". הכתובות שרוססו. צילום: דוברות המשטרה

 

מהחקירה עולה כי הכתובות בלילה שלאחר הפיגוע באמצעות ספריי צבע ונכתבו בעברית ובערבית. בחיפוש שבוצע בבית החשודים אצל חלקם נתפסו תרסיסי צבע.

עם סיום חקירת החשודים במשטרה יובאו 3 מהם בפני בית המשפט לדיון בעניינם, כאשר החשוד בן ה 13 שוחרר למעצר בית. החקירה נמשכת.

במשטרה ציינו כי "שוב אנו עדים למעורבותם של , חלקם בגילים צעירים מאוד, באירועי הפרות סדר שתוצאותיהם עלולים להוביל לסיכון ופגיעה ממשית בחיי אדם, בהם תושבים חפים מפשע".

לצד הפעילות המבצעית בשטח, קוראת המשטרה להנהגה המקומית "לגלות אחריות ולפעול למניעת מעורבות הקטינים בהפרות הסדר שמובילים למעצרם והבאתם לדין של המעורבים".

הכתובות שרוססו. צילום: דוברות המשטרה
הכתובות שרוססו. צילום: דוברות המשטרה

 

הכתובות שרוססו. צילום: דוברות המשטרה
הכתובות שרוססו. צילום: דוברות המשטרה

 

נזכיר כי במסגרת חקירת הפיגוע עצרה המשטרה לחקירה תשעה  בהם חמישה מבני משפחתו של המחבל.

מיד לאחר הפיגוע פשטו כוחות ומג"ב על בית המחבל בכפר ג'בל מוכבר, אספו ממצאים הדרושים לחקירת הפיגוע ועצרו לחקירה תשעה חשודים, חמישה מהם בני משפחתו, ואביו בניהם. כלל החשודים שהובאו לחקירה ביחידה המרכזית של המשטרה.

כמו כן, המשטרה מוסרת כי היא ממשיכה בהיערכות המבצעית המוגברת למען ביטחון כלל תושבי העיר ומבקריה.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.