הפשיעה החקלאית נמשכת: בשדות עמק הירדן הוצתו בערב שבת מאות ערימות חציר, כאשר הנזק מוערך במאות מיליוני שקלים. ראש המועצה האזורית עמק הירדן, עידן גרינבאום, אמר בתגובה: “אלה פניו המכוערים של הטרור החקלאי. שדה של חיטה שמישהו גידל בעמל רב וקצר וליקט – הושחת באש בתוך שניות. שר החקלאות והשר לבטחון פנים צריכים להתחיל להציג את תוצאות מעשיהם. הדיבורים ששמענו בלי סוף פשוט לא עושים את העבודה”.

. צילום: מועצה איזורית עמק הירדן

בסרטון שהופץ מהזירה בקיבוץ אפיקים דרומית לכנרת, נשמע קולו המיואש של בעל השדה. “הערב שדה של , מערום של חציר שישב בשדה עולה באש, במה שנראה כמו . יד נעלמה שלחה אש בשדה הזה, יום שישי בערב, ואין פוצה פה ומצפצף ואף אחד לא מטפל”.

יו”ר השדולה החקלאית בכנסת ח”כ איתן ברושי (המחנה הציוני): “בסוף, אם הממשלה לא תטפל בנושא, החקלאים יקחו את החוק לידיים. בשבוע החולף שמענו בדיון מיוחד בוועדת הפנים חקלאית מספרים איך הורסים את מפעל חייהים ומביאים אותם לבסוף לנטוש את אדמתם. התוצאות הקשות פוגעות כל לילה מחדש ביעדים הלאומיים של מדינת ישראל. על הממשלה להקצות משאבים למניעת התופעה, שכבר הפכה מזמן לשגרה עצובה”.

מדובר במקרה נוסף בשרשרת של פשיעה חקלאית. באחרונה דיווחנו על ארבעה חשודים שנעצרו בחשד לפריצות וגניבות דובדבנים ממטעי דובדבנים בגוש עציון. בתלונתם מסרו בעלי המטעים, כי מהמטע נגנבו ארגזי דובדבנים בשווי שמוערך בעשרות אלפי שקלים, תקפו עובדים במקום וגרמו לנזק. משטרת ישראל פתחה בחקירה שבמסגרתה פעלו כוחות משטרה יחד עם כוחות מחטמ”ר עציון להתחקות אחר החשודים.

מקרה נוסף עליו פתחה המשטרה בחקירה הוא כריתת 150 עצי גפנים במושב תומר בבקעת הירדן. בעל הכרם יוסי קרשברג, תושב המקום, מסר כי במהלך הלילה חדרו לכרם שבבעלותו, גרמו נזק לכרם וכרתו כ-140 שיחי גפן. חוקרי המשטרה וחוקרי מז”פ הגיעו למקום והחלו בביצוע פעולות חקירה.

 

קרשברג תיעד את הנזק ואמר: “זה הנזק שעשו לי היום בכרם, חתכו את תג ז’ כתוצאה מזה – העצים גמורים. זו תוצאה של עשרות עד קרוב ל-150 עץ שנחתכו והושמדו ולהערכתי, כל זה עקב זה שאני מסמל איש כוחות הביטחון כרכז הביטחון של היישוב”. עוד הוסיף קרשברג, “מבחינתי זה רק לאומני מאחר ואין לי שום בעיה עם אף אחד בסביבה”.

נדגיש כי באף אחד מהמקרים עד כה לא הוגש כתב אישום.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.