לאחר שהעמידו דוכן הנחת תפילין לנשים בתחנת רכבת סבידור מרכז הבוקר ונתבקשו להתפנות, קיבלו נשות הכותל בתוך דקות ספורות אישור להעמיד את הדוכן בתוך מתחם התחנה. לטענתן, האישור הגיע בהוראת שר התחבורה בצלאל סמוטריץ׳.

שר התחבורה הצלאל סמוטריץ מסר בתגובה: "לא היה ולא נברא. השר אינו מתערב בפרובוקציות. במדינה דמוקרטית כל אזרח רשאי לעורר פרובוקציה כל עוד היא במסגרת החוק ואינה פוגעת בסדר הציבורי".

נשות הכותל, שעוד לפני הצבת דוכן התפילין הודיעו לתקשורת מספר פעמים הודעות מהן ניכר שמטרת הדוכן היתה לעורר פרובוקציה כלפי השר סמוטריץ, חגגו את ניצחונן הבוקר: "מברכות את השר סמוטריץ׳ על ההידרשות לנושא ועל מאור הפנים כלפי דוכן הנחת התפילין של נשות הכותל".

העמדת הדוכן באה בעקבות הצהרה מוקדמת יותר של סמוטריץ', כי כל עוד הוא שר התחבורה הוא לא יאפשר לפנות דוכני יהדות ותפילין מתחנות רכבת. בעבות ההודעה הודיעו נשות הכותל על הדוכן שהן יעמידו היום, ו'איימו': "״כל עוד אני שר תחבורה מותר ורצוי להקים דוכני תפילין בתחנות רכבת", צייץ סמוטריץ' לפני מספר ימים והתחייב לסייע בקבלת אישורים לדוכנים אלו. אמר, והתכוון לגברים בלבד. ‏ביקשנו אישור, אך עד היום לא שמענו ציוץ חזרה. למה להסתבך עם החברים החרד״לים?"

יוכי רפפורט, מנכ״לית 'נשות הכותל' מסרה:  ״התרגשנו לגלות כי שר התחבורה נדרש לנושא ונוהג במאור פנים כלפי דוכן הנחת התפילין של נשות הכותל.  אנו מזמינות את השר ואת ראשי וראשות מפלגת ימינה להגיע לדוכני הנחת התפילין של נשות הכותל ולקיים יחד איתנו את המצווה החשובה״.

ממפלגת 'עוצמה יהודית' נמסר: "גם סמוטריץ' עושה מאמצים להוכיח לאנשי כחול לבן שהוא 'כשר' להצטרף לממשלה שלהם"

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.