No Tag To Print

מרואן ברגותי פלאש 90
דובר הליכוד יונתן אוריך. צילום: פלאש 90

תגובות סוערות להחרמת הטלפונים של יועצי נתניהו: "רמיסת זכויות וחציית קו אדם בוהק"

פוליטקאים ואנשי תקשורת יצאו נגד החרמת הטלפונים הסלולאריים של יועציו הקרובים של ראש הממשלה על ידי המשטרה.

אמש פורסם כי הוחרמו המכשירים הסלולאריים של מנהל קמפיין הליכוד עופר גולן ודובר המפלגה יונתן אוריך. זאת, במסגרת חקירת משטרה על הטרדת עד המדינה בתיק 4000, שלמה פילבר, על ידי פעילי ליכוד. על פי החשד, באוגוסט האחרון פעילי ליכוד הגיעו מתחת לביתו של פילבר עם רכבים בעלי מערכת הגברה והשמיעו הקלטות וטקסטים נגדו ונגד בחירתו לשמש כעד מדינה. הרכבים שהושגו למטרה זו היו רכבים שמשמשים בדרך כלל לתהלוכות הכנסת ספר תורה. בסוף השבוע האחרון נחקר גולן, מנהל קמפיין הליכוד כמי שקשור במעשה. יונתן אוריך דובר המפלגה ייחקר גם הוא בימים הקרובים, כאמור הטלפונים הסלולאריים שלהם הוחרמו לצורכי החקירה.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' צייץ בתגובה להחרמת הפלאפונים: "החרמת הטלפונים הסיטונאית של יועצי ראש הממשלה היא חצייה מפחידה של קו אדום בוהק מכל בחינה שהיא מצידה של הפרקליטות. קשה לברוח מהתחושה שהתיקים נגד נתניהו מתפוררים ובפרקליטות פותחים במסע "פישינג" חסר מעצורים כדי לגייס נגדו עדי מדינה בכל מחיר. וזה כבר באמת מתקרב לדרגת קץ הדמוקרטיה".

הרכב מתחת לביתו של פילבר:

"לקחת לאדם את הסלולארי ולהחרים אותו זה כמו להפשיט אדם" כתבה יו"ר הימין החדש ושרת המשפטים לשעבר איילת שקד בעמוד הפייסבוק שלה. "צריך לעשות זאת במשורה. להגיד לכם שהמקרה של יועצי רוה״מ הוא כזה? מסופקני. זה באמת לא עניין של ימין ושמאל. כשרת משפטים טענתי שזכויות חשודים נרמסות תחת גלגלי המשפט הפלילי. במקרה של טלפון סלולרי, נכון להיום מספיקה הסכמה של החשוד כדי לחדור לטלפון שלו, אפילו לא נדרש צו בית משפט.

"קידמתי חוק לזכויות חשודים ואת חוק החיפוש שהעניין היה אמור להיות מוסדר בהם, כך שבוודאי ידרש צו בית משפט לעניין כזה, אבל הכנסת התפזרה ועוד לא סיימנו את העבודה. קראו רגע את ההודעות שלכם מהשבוע האחרון וחישבו שמישהו לוקח לכם אותו והכל חשוף בפני עשרות אנשים".

העיתונאי אראל סגל כתב: ‏"חקירות אנשי נתניהו ולקיחת הטלפונים שלהם הכניסו אותי לדיסוננס. מצד אחד מפחיד, מצד שני מרגיע. איך מרגיע? הנה, אני מבין שאני לא מתחרפן אלא פשוט עד למציאות בה מדינת ישראל נלכדה בדיקטטורה משפטית. אשריי, אני לא הזוי ומשוגע. אני פשוט חי בדמוקרטיה של שי ניצן ליאת בן ארי ומנדלבליט".

יועץ 'הליכוד' מיכאל דבורין הגיב אף הוא בזעם, וכתב "‏הזיה. בדיוק כשמערכת אכיפת החוק נמצאת על המנגל בשל התנהלות שערורייתית בתיקי נתניהו מצאו תירוץ שווא להחרים פלאפונים של מקורבים לרוה"מ. מזכיר את התזמון עם פרשת גרסטל-חיות שבאה בדיוק כשאלשיך זומן לתת תשובות בכנסת.. צירוף מקרים שכזה".

מטעמו של ראש הממשלה נמסר אמש בתגובה כי "הרדיפה לא נפסקת לרגע. עוד לא יבש הדיו על אלף העמודים של טענות ההגנה שהגישו פרקליטיו של ראש הממשלה בשימוע, וכבר חוקרים את כל סביבתו הקרובה של ראש הממשלה. המטרה ברורה: לנטרל את יכולתו של ראש הממשלה להאבק בדעת הקהל מול שטפון ההדלפות הבלתי פוסק נגדו באמצעות פגיעה במקורביו. שערורייה".

בתגובה לחקירתו של עופר גולן מסר עורך הדין עמית חדד מצוות ההגנה של נתניהו כי "מדובר בהאשמות מופרכות וחסרות שחר שטוב היה אם לא היו נחקרות בכלל. בעוד שלמר גולן אסור להתבטא בנושא כדי שלא לשבש חקירה, דבר החקירה מודלף באופן לא חוקי. אין לנו ספק שבסופו של דבר התיק נגד מר גולן יסגר מהטעם הפשוט- הוא מעולם לא הטריד את עד המדינה פילבר או כל עד אחר".