המערכת הפוליטית סוערת בעקבות התפטרותו של שר הביטחון: שרים, ח"כים ושרי ביטחון לשעבר הגיבו על החלטתו של משה בוגי יעלון להודיע לראש הממשלה בנימין נתניהו על התפטרותו מהכנסת והממשלה, וכי הוא לוקח פסק זמן מהחיים הפוליטיים.

שר הקליטה והשר לענייני ירושלים, זאב אלקין, התייחס לטענות לפיהן שר הביטחון פרש בעקבות המשבר הקשה בינו לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אני מאוד מצטער על ההחלטה. עזיבת החיים הציבוריים היא מעשה מוזר. קורה שיש חילוקי דעות. הסיבה להתפטרות אינה פרשת יאיר גולן אלא כניסתו של ליברמן לקואליציה. הוא היה נציג ראוי של הליכוד".

 שקד."איש ערכי". צילום: פלאש90
שקד."איש ערכי". צילום: פלאש90

שרת המשפטים, איילת שקד: "השר יעלון הוא איש ערכי שתרם רבות למדינת ישראל. מקומו צריך היה להיות סביב שולחן הממשלה. צר לי על החלטתו לפרוש מהחיים הפוליטיים".

ח"כ מוטי יוגב מהבית היהודי: "חבל. שר הביטחון משה בוגי יעלון איש ישר דרך, מקצוען ואחראי שפעל רבות בשנים לחיזוק ביטחון ישראל, גם לחיזוקה של ההתיישבות. אני מיצר על התפטרותו. אין לי ספק שמשה בוגי יעלון יתרום עוד רבות מכוחותיו לעם ומדינת ישראל".

ממפלגת הבית היהודי נמסר בתגובה כי ״בוגי יעלון הוא איש ערכי שקיבל החלטה מצפונית המחזירה את הכבוד לפוליטיקה הישראלית. אנו מודים לו על תרומתו למדינת ישראל בכל תחנות חייו, ובטוחים שישוב לפעילות ציבורית למען מדינת ישראל״.

ח"כ מנואל טרכטנברג (המחנה הציוני) על פרישת יעלון: "עידן נתניהו קרב לקיצו, וכוחות מרכזיים ממפלגתו שלו מביעים אי אמון משווע במנהיגותו. אני קורא שוב לשר הבטחון המתפטר יעלון ולשר האוצר כחלון, לבנות איתנו פלטפורמה פוליטית חדשה ושפויה – יחד עם כוחות מתוך הכנסת ומחוצה לה, זוהי שעת כושר ואל לנו להחמיץ את ההזדמנות."

ח״כ מרב מיכאלי צייצה בעמוד הטוויטר שלה: ״עוד איקס על החגורה של נתניהו, איבדנו קול מאוזן ושפוי בממשלה הימנית המטורללת והמסוכנת שנתניהו מוביל״.

איבדו כיוון. ריבלין עם יעלון ואייזנקוט. צילום: פלאש 90
ריבלין עם יעלון ביום העצמאות. צילום: פלאש 90

ציפי לבני: ״חלקתי על עמדותיו המדיניות של שר הביטחון בוגי יעלון – אבל הערכתי ומעריכה את עמדותיו הערכיות. הבעיה שערכים הם לא בקווי היסוד של הממשלה הזאת״.

גם נשיא המדינה, ראובן ריבלין הגיב ואמר כי: "התפטרותו מצערת אותי מאוד. על רקע הנסיבות והאירועים האחרונים, פסק הזמן שהוא לוקח מהחיים הפוליטיים לצורך חשיבה מחודשת מובן, ואף אולי ראוי, ועם זאת מהווה הפסד לכולנו".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20