0:56 17/10/2017
מבזקים
דף הבית > כלכלה > תביעת ענק נגד דואר ישראל

תביעת ענק נגד דואר ישראל

61 סוכנויות דואר תובעות את דואר ישראל בסכום של כ-25 מיליון שקלים בגין הפרת חוזה. "היה לנו אמון בדואר כי היא חברה ממשלתית, אבל היא דרסה אותנו"

61 סוכנויות דואר תובעות את דואר ישראל בסכום של כ-25 מיליון שקלים, כך פורסם ב"ישראל היום". לדברי בעלי הסוכנויות, התביעה מגיעה על רקע הפרת חוזה שביצעה דואר ישראל שחייבת לסוכנויות כעת מיליוני שעלים. 20 בעלי סוכנויות יגישו היום (ד') לבית המשפט המחוזי בלוד תביעה בסך של 8 מיליון שקלים, לאחר שבשבוע שעבר הוגשה תביעה דומה בסך של 17 מיליון שקלים על ידי 41 בעלי סוכנויות נוספים.

דואר ישראל
דואר ישראל

 

בהסכם שנחתם בין הצדדים בשנת 2008 סוכם כי עבור פעולות הלקוחות דואר ישראל ישלם לסוכנויות עמלות שיהיו צמודות למדדי המשתנים. טענת בעלי הסוכנויות היא כי מחירי הפעולות עלה עם השנים, אך העמלות, שמורות היו לעלות באותו היחס – נותרו כפי שהיו ללא שינוי.

"היה לנו אמון בדואר כי היא חברה ממשלתית, אבל היא דרסה אותנו ועשקה אותנו", סיפרה בעלת סוכנות דואר שער ראשון, עדי עבוד, ל"ישראל היום". עו"ד אלישר פיינגרש, המייצג את התובעים אמר: "הדואר הפר בצורה שיטתית את החוזה שלו מול התובעים. מדובר במיליוני שקלים ששייכים לסוכנים ועל הדואר להשיג להם את מלוא הסכום". לדבריו, לא רק שהדואר הפר חוזה בכך שלא שילם עמלות בהתאם לעליית מחירי הפעולות, הוא גם חדל מלשלם לסוכנים עמלות על פעולה של החזר דואר.

מדואר ישראל נמסר בתגובה: "נלמד את התביעות ונגיב בבית המשפט".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך תוכן, ערוץ 20.
ניר מועלם
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

צילום: אריאל וויטמן

שיבושים בנתב"ג: "העובדים לקחו את הנוסעים כבני ערובה"

עיכובים בפריקת המזוודות, הורדת הנוסעים, ועיכובי טיסות בשל מחאת עובדים שלא התייצבו למשמרתם. "אנחנו דחוסים בחדר חשוך ומחכים שיתנו לנו לעלות לטיסה"