על פי כתב התביעה, ביום 28.3.15 בשעה 2:35 או בסמוך, שהתה גנון במועדון הפורום, ובעת שישבה על טריבונה, נפל עליה מגובה אדם שזהותו אינה ידועה, שהיה במועדון, אשר שהה במפלס הממוקם מעל למפלס בו הייתה הנפגעת. הנתבעים לא דיווחו על התאונה למשטרת ישראל או מגן דוד אדום, והנפגעת פונתה לבית החולים באמבולנס אשר פינה שיכורים. הנתבעים לא עדכנו את החובשים באמבולנס כי הנפגעת סובלת מפגיעת ראש, ולפיכך טולטלה הנפגעת וצווארה לא קובע כנדרש. כתוצאה מהתאונה, הנפגעת נחבלה באופן קשה בצווארה, ופונתה לבית החולים סורוקה בבאר שבע, בו אושפזה ואובחנה כסובלת משברים ב- 3 חוליות בעמוד השדרה הצווארי, והיא הפכה למשותקת ונכה בשיעור של 100% נכות.
בתביעה מבקש משרד הביטחון להשיב לו את הכספים שנדרש לשלם לנפגעת שנפצעה בארוע בהיותה חיילת, על פי חוק שיקום הנכים בגין כאב וסבל לרבות בגין ימי אשפוז, הפסד כושר השתכרות בעתיד, הפסד פנסיה, עזרת צד ג' בעתיד, הוצאות אשפוזים וטיפולים רפואיים ופארה-רפואיים לסוגיהם לרבות בדיקות טיפולים פיזיותראפיים, תרופות, ציוד רפואי והוצאות שיקום והוצאות ניידות.
המדינה טוענת בתביעה, כי הנתבעים פעלו ברשלנות ו/או בעצימת עיניים ו/או באדישות וכי לא נקטו באמצעי הזהירות שהיה עליהם לנקוט, ובשל כך נפצעה הנפגעת.
התביעה נסמכת, בין היתר, על הרשעתם של בעלי המועדון ושל החברה המפעילה בבית המשפט השלום בבאר שבע, בגין ניהול עסק ללא רשיון או היתר זמני.
התביעה הוגשה ע"י עו"ד אורנה פורגש ועו"ד ניר גנצ'רסקי מפרקליטות מחוז תל אביב (אזרחי) בשיתוף חטיבת תביעות וביטוח באגף היועץ המשפטי של משרד הביטחון


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.