יו”ר ‘כחול לבן’, בני , הגיש היום לבית משפט השלום בתל אביב תביעת לשון הרע על סך 500 אלף ש”ח נגד נאווה ג’ייקובס אשר פרסמה פוסט בפייסבוק בו טענה כי גנץ תקף אותה מינית בצעירותו.

ג’ייקובס מצידה הודיעה בפוסט כי תגיש נגד גנץ “תביעה בארצות הברית נגד הטרדה מינית ואיומים”. זמן קצר לאחר מכן, הפוסט נמחק.

 

בתביעה, שהגיש גנץ באמצעות עוה”ד בעז בן צור, כרמל בן צור וגיא רוה, נטען כי מדובר בפרסום שקרי בסיוע או בשליחות יריבים פוליטיים: “מדובר בבדותות ובשקרים גסים. עלילת דם של ממש. התובע אינו זוכר כל היכרות עם הנתבעת, וממילא הסיפור הפנטסטי שהמציאה ממוחה הקודח לא התרחש מעולם”. גנץ הודיע כי בכוונתו לתרום כל סכום שייפסק לטובתו בתביעה זו למטרה ציבורית, כגון לאיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית.

כזכור, בפוסט שפורסם אמש טענה ג’ייקובס כי לפני 40 שנה גנץ התערטל מולה בעת שלמדו השניים ב’כפר הירוק’. “הייתי בת 14 בערך, נערה בגיל ההתבגרות, ילדה צעירה בכפר הירוק. הייתי תמימה ועדין לא הבנתי מה קורה בכפר ובטח לא בין בנים לבנות. זה קרה יום אחד ברפת, במקום שהכי אהבתי להיות בו בין בעלי החיים בכפר. בני גנץ הגיח לעברי והיה לו מבט מפחיד נורא”. לאחר מכן גוללה ג’ייקובס את מעלליו, לכאורה, של הרמטכ”ל לשעבר וסיפרה: “קפאתי על מקומי וגם אם הייתי רוצה לברוח הוא חסם לי את הדרך. הוא עמד וצחק והיה לו מבט מבהיל כמו לחיה טורפת. היה לי מזל שחבר שלו הופיע ומשך אותו ממני. אני נשארתי ברפת המומה , בוכה ומושפלת”

“הוא הרס לי את החיים. זה היה המפגש הראשון שלי עם מיניות והוא התנהג כסוטה. אין יום שאני לא שוכחת את העינים המפחידות שלו. איבדתי את האמון בגברים. בני גנץ הרס לי את החיים”, הוסיפה. “בשבועות האחרונים אני רואה את בני גנץ בתקשורת וכל המקרה חזר בתוכי מהתחלה כאילו זה קרה רק אתמול. כולם רואים את בני גנץ האיש והמפקד ואני רואה את בני גנץ הסוטה שלא חמל על ילדה קטנה ומבועתת והרס לה את החיים”.

בעקבות כך קיבלה איומים רבים ברשתות החברתיות ואף נזיפה מניר – בנו של גנץ –  שהטיח בה: “את לא מתביישת?”.

 

היום פורסמה ב’ישראל היום’ עדות נוספת על התנהגותו לכאורה של גנץ בתקופה האמורה. על פי עדותו של בן שכבתה של ג’ייקובס, גנץ וחברו התערטלו בפני אחותו בת ה-7: “הסיפור הזה היה אצלנו בבית סוד שאסור לדבר עליו, כי הייתה מבוכה גדולה סביב העניין. עברו הרבה שנים, אבל אני זוכר את הדברים בבירור. בני גנץ וחברו התערטלו מול הילדות בתיאום, וצחקו תוך כדי. זה היה מעשה קונדס שהותיר בי צלקת של ממש”.

“גנץ וחבריו היו מתנהגים בבריונות”

לדבריו, “בזיכרוני, גנץ היה שמיניסט שהסתובב עם עוד שני חברים גבוהים כמוהו והם היו עושים כל מיני מעשי קונדס ומתנהגים בבריונות. אסור היה להתעסק איתם”.

באתר ‘וואלה’ פורסם כי חברי לשכתה של השרה מירי רגב היו מעורבים בפרסום סיפורה של ג’ייקובס. בעקבות כך קראו בסביבת גנץ לחקור את העניין. בלשכת רגב הבהירו כי ג’ייקובס פנתה אליהם בחודש שעבר והם, לבקשתה, הפנו אותה לכלי תקשורת.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.