ליל במכתש רמון

ליל מטאורים במכתש רמון. צילום: גל ביסמוט

 

אירוע מזמין ופתוח במכתש רמון, בלב שמורת אור כוכבים היחידה במזרח התיכון. בלילה המיוחד בשנה, שבו נצפים מטאורים – “כוכבים נופלים” – בקצב בלתי שגרתי, נשכב על הגב על מחצלת או על מזרן ופשוט נביט אל על וניהנה ממראהו המרהיב של כל כוכב נופל. אתם כבר תבינו כשתגיעו.


מומלץ להביא מחצלת/ מזרן וכן שמיכה או בגדים חמים
היכן:
מתי: ראשון 12.8
הכניסה ללא תשלום. דוכני מזון ושתייה בתשלום במתחמי האירוע.

 

אור כוכבים במכתש רמון. צילום: אלרואי דויד

 

בנוסף למעוניינים בחוויה ייחודית, רחוק מההמון והצפיפות, יפתחו מתחמים בתשלום, בגן לאומי צבעי מכתש רמון, למשפחות, וזוגות. המתחמים יכללו: עמדות טלסקופים ומדריכים מקצועיים, מחצלות, שתייה חמה חופשית ודוכני מזון בתשלום. מחיר לאדם במתחם לזוגות: 80 ש”ח, מתחם משפחות: 60 ש”ח, מתחם משפחות משודרג: 100 ש”ח.

מספר המקומות מוגבל. לפרטים והרשמה לחצו כאן

 

מרכז המבקרים מכתש רמון

מרכז המבקרים המחודש נפתח לקהל הרחב במצפה רמון, גבוה מעל מכתש רמון. בגלגולו החדש, מנציח המרכז גם את זכרו של אילן רמון, שמצא את מותו באסון המעבורת “קולומביה”. באופן טבעי, הסיור במקום, האורך כשעה, מתחיל בתחנות משמעותיות בחייו של האסטרונאוט הישראלי הראשון.

כאשר נכנסים בשערי המקום, תוביל אתכם הדרך בתוך מעבר חצוב בתוך הסלע – מה שיוצר חווית ביקור עוצרת נשימה. חולפים ממש מתחת לקרקע, לצד סלעים חשופים, וזוכים לקבל “טעימה” מעוצמת הטבע, שתגיע לשיאה לקראת סוף הביקור.

במתחמים הראשונים שאליהם תגיעו, תתוודעו לחייו של אילן רמון בסרטים, תצלומים ואפילו באמצעות דגם מרשים וגבוה של מעבורת החלל, שחרטומה פונה מעלה, לעבר השמים. כאן גם תוכלו לצפות בפריטים אותנטיים, בהם חליפת החלל של רמון, שרידים מהמעבורת שנמצאו באתרי ההתרסקות בארה”ב, יומן אישי של רמון וסרטי וידאו שצילם גבוה מעל כדור הארץ.

בהמשך צופים בסרט על חייו של רמון, סרט שגם ציניקנים גמורים לא יישארו אדישים כלפיו. כאשר הסרט מסתיים, משתרר שקט, ואז – מבלי שתהיו מוכנים לכך – עולה המסך ומאחוריו, מבעד לקיר הזכוכית המעוגל, מתגלה במלוא עוצמתו מכתש רמון. אין ספק: זוהי חוויה כמעט בלתי נתפסת.

 

ליל מטאורים בחניון הלילה כוכב הירדן

צילום: אליאב בלדו


אנו מזמינים אתכם לשכב על הגב, לצפות בכוכבים וליהנות מיופיים של גרמי השמיים בליל המטאורים.
מבצר “כוכב הרוחות” הוגדר נקודת חושך ייחודית מעל עמק הירדן בליל המטאורים.
לחובבי המטאורים זה האתר להיות בו כשהמטאורים יאירו את שמי העמק.
באתר תהיה גם פעילות ייחודית חווייתית על גרמי השמיים והכוכבים.
היכן: גן לאומי כוכב הירדן
מתי: יום ראשון 12.8, בשעות 19:30–24:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.
ללנים בחניון הלילה: ללא תשלום נוסף על דמי הלינה בחניון הלילה.

גן לאומי כוכב הירדן

אם כבר מבצר – אז למבצר המיוחד הזה: המבצר בגן לאומי כוכב הירדן הוא המושלם במבצרי הצלבנים בישראל. לידו הכשירה לאחרונה שביל הליכה בין בוסתנים ונוף מרהיב.
מבצר כוכב הירדן נבנה בראש רמת כוכב, המתנשאת כ-500 מטר מעל בקעת הירדן. בשנת 1168 רכשו את המקום אבירי המסדר ההוספיטלרי, ובזכות הנוף המפעים הנשקף ממנו הם כינו אותו בשם בלוואר (יפה נוף). השביל מתחיל ליד שלט המתאר את המסלול, וכאן נמצאת גם חלקת מקלט לצמחים נדירים הצומחים על בזלת ובהם אלקנת הגליל ושלהבית הגלגל. המשך המסלול יפגיש אתכם עם תצפיות נוף מרהיבות – הגליל התחתון, עמק יזרעאל, הכנרת, עמק הירדן, הגולן והחרמון – שפע של נופים המגיעים בזה אחר זה ככל שמתקדמים בדרך.

תצפית טלסקופים בחניון הלילה

תצפית מטאורים בממשית. צילום: שיר פרסר

 

בליל המטאורים הגדול של השנה, נשכב על הגב, על מזרון או מחצלת ונצפה ב”כוכבים נופלים”. בנוסף, נצא למסע  אסטרונומי בשמי המדבר, ונלמד, מהי ערפילית?  מהן שנות אור? מהו שביל החלב?

על כל אלה ועוד נתוודע בהדרכת מומחה ובצפייה בטלסקופים שיוצבו לרשות הלנים.

הפעילות מיועדת לבאים לחניון הלילה.

היכן: גן לאומי ממשית חניון הלילה ממשית
מתי: ראשון 12.8, החל מהשעה 20:00

ללא תשלום נוסף על דמי הלינה באתר. השכרת מזרן 10 ₪

 

חניון לילה החאן הנבטי בממשית


במרחק נגיעה מהעיר הנבטית הקדומה, ובאזור המשופע במסלולי , ממתין לכם חניון קמפינג מומלץ ומאובזר, הכולל אוהלי לינה ואירוח גדולים לקבוצות, אוהלים קבועים ייחודיים העונים לשם “טוקולים”, כמה ביתני אירוח ומשטחים ללינה תחת כיפת השמיים.

צילום: עומר דובובסקי

 

עם מנוי מטמון משתלם יותר, לכל המשפחה! רוצים לדעת עוד על כל פעילויות הקיץ שלנו בגנים הלאומיים ובשמורות הטבע? לחצו כאן 

הדר ת"ש

הדר ת"ש

הדר ת"ש

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.