משפחות חמישה נוספים שנפגעו כתוצאה מההתעלות בבית האבות 'נאות כיפת הזהב' בחיפה תובעים את בעלי בית האבות ואת משרדי הבריאות והרווחה. עד כה הוגשו נגד בית האבות  ומשרדי הבריאות והרווחה תביעות בסך 12 שקל, לאחר ההתעללות שנחשפה בבית האבות החיפאי לפני כחצי שנה. השבוע הוגשה התביעה מצד משפחות הקשישים, שחלקם כבר נפטרו.

קשישות אילוסטרציה. צילום: פלאש 90
"מסכת של קשה ומחרידה". צילום אילוסטרציה: פלאש 90

כתב התביעה החדש חושף מסכת של התייחסות מחרידה לקשישים. באחד המקרים התלוננה קשישה כי אחת המטפלות שפכה עליה תה רותח וביקשה להרחיקה ממנה ובמקרה נוסף נפלה הקשישה מכיסא הגלגלים הרופף ופונתה לבית החולים רק כעבור מספר שעות. במקרים נוספים המפורטים בכתב התביעה נותרו קשישים שעות ארוכות ללא החלפה של טיטולים תוך שהם סופגים צעקות והשפלות מהצוות הרפואי, סימנים כחולים התגלו על גופם ועוד אירועים מזעזעים. בתביעה שהוגשה לביהמ"ש המחוזי בחיפה תובעות המשפחות 650 אלף ₪ כל אחת כפיצוי.

עו"ד חיה ודוד מנע, המייצגים את המשפחות מסרו: "כתב התביעה השלישי אותו הגשנו חושף מסכת של התעללות קשה ומחרידה, אשר גרמה לפגיעות בגופם ובנשמתם של הקשישים, שחלקם כבר נפטר. כל מי שהיה אחראי למחדל ובכלל משרדי הבריאות והרווחה צריך לשלם על הנזקים הללו ועל הפגיעה בקשישים שהם ההורים של כולנו".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.