(במרכז) במהלך דיון בבג"ץ. צילום: פלאש 90

פרסום ראשון: ע"ס 561,896 ש"ח, הוגשה לפני זמן קצר לבית משפט השלום בתל אביב נגד , עורך חדשות החוץ של אתר הארץ לאחר שכינה את הפעילות החברתיות שפי פז וסוזי כהן צמח "ניאו נאציות".
בכתב התביעה ציין עו"ד שמייצג את פז וכהן צמח כי "מעשיו הנלוזים של הנתבע נעשו מתוך מניע אישי, מתוך רצון וכוונה להכפיש, לבוז, לפגוע ולהשפיל את התובעות ולהציגן באופן "דמוני" על ידי השוואתן באופן שיקרי ובזוי לגרועים שבאויבי האנושות כולה והעם היהודי בפרט".

תחילת הפרשה לפני כחודש כאשר בתגובה לציוץ על פגישתו הצפויה של ראש הממשלה עם מנהיגי מחאת תושבי דרום ת"א, בה כזכור הודיע על ביטול ההסכם עם האו"ם. רונאל הגיב וכתב באנגלית לעוקביו: "המנהיגות של התנועה ה-'יודו ניאו נאצית' נגד הפליטים האפריקאים, הגיעו לפגישה עם נתניהו בנוגע להסכם הפליטים".

עו"ד איתמר ברקאי שמייצג את שפי פז וסוזי כהן צמח, ראה את הדברים ושלח בשמן מכתב התראה טרם נקיטה בהליכים משפטיים. במכתב דרש עו"ד ברקאי כי רונאל יסיר את הציוץ המדובר, התנצלות בפני השתיים ותשלום פיצוי בסך 120,000 שקלים תוך 7 ימים מיום קבלת המכתב. לאחר תשובה לקונית שהתקבלה במשרדו של עו"ד ברקאי הוא החליט כאמור להגיש תביעה.

הציוץ של רונאל על שפי פז: "מנהיגים יודו-נאצים"

"בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה הולכת וגדלה של זילות השואה וזילות המושגים שקשורים לצורר הנאצי", אומר עורך הדין ברקאי בשיחה עם ערוץ 20. "בתי המשפט הבהירו פעם אחר פעם ששימוש בביטויים שכאלה מהווה לשון הרע תהיה הסיבה לכך אשר תהיה. נראה כי חרף הקביעות הברורות של בתי המשפט ובראשם בית המשפט העליון בנושא, לא הופנמו כראוי וכמתבקש על ידי הנתבע אשר בחר לכנות את שפי פז וסוזי כהן בכינויים הבזויים והחמורים לאור זאת הוגשה היום תביעה לבית משפט השלום בת"א".

מתוך כתב התביעה שהגישה שפי פז נגד עורך חדשות החוץ של הארץ
לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.