לאחר כתב האישום שהוגש נגדו, באישומי אונס, מעשי סדום ואישומים נוספים, פנה .תת-אלוף אופק בוכריס לרמטכ"ל גדי אייזנקוט בבקשה להשתחרר. בקשת בוכריס מהרמטכ"ל היתה לפרוש באופן מיידי כדי לנהל את משפטו כאזרח ולא כקצין בשירות סדיר. הרמטכ"ל קיבל את בקשתו.

הפטריוטים על האישום

ביום חמישי הוגש כתב אישום חמור לבית הדין הצבאי המיוחד נגד תת-אלוף אופק בוכריס והוא יועמד לדין בעבירות אונס, מעשה סדום, מעשה מגונה שביצע בפקודות שלו לשעבר. בנוסף נאשם בוכריס בהתנהגות שאינה הולמת.

בעקבות הגשת כתב האישום נמסר מתא"ל אופק בוכריס וסנגוריו מטעם הסנגוריה הצבאית: "אנו מצרים על החלטתו של הפרקליט הצבאי הראשי וסבורים כי מדובר בהחלטה שגויה מיסודה. בתהליך השימוע הצגנו בפני הפצ"ר בעיות קשות שעולות לאורכו ולרוחבו של התיק. אנו בטוחים כי נצליח להיאבק ולהוכיח את חפותו של תא"ל בוכריס בבית הדין וכי ייעשה משפט צדק"

"אמשיך בעתיד לתרום למדינתי האהובה"

במכתב שהפיץ אמר: "אני מתפנה למלחמת חיי. אני חף מפשע ואלחם על שמי הטוב ועל חפותי, אני מסיים היום 28 שנים שבהן שירתתי בנאמנות את עמי ומולדתי", כתב בוכריס במכתבו. "אני מודה על הזכות העצומה שנפלה בחלקי, על השירות המשמעותי והמאתגר ועל ההזדמנות לפגוש את כלל רובדיה של החברה בישראל. אני מודה לפקודיי הרבים, שנענו להובלתי בשדות הקרב כמו גם בשדות האימונים, בגבולות, בצינה ובחום".

עוד כתב בוכריס: "אני סבור שהנורמה המצופה מקצין בדרגתי שמוגש נגדו כתב אישום חמור היא, שישחרר את המערכת מעולו ויתמודד עם האישומים נגדו במקום היחיד הראוי, בית הדין. כך בחרתי לעשות. אני מודה למערכת שנענתה לבקשתי ואפשרה לי ליישם נורמה ראויה זו".

עוד הוסיף כי הוא לא בחר לפרוש בנסיבות אלה אך "חרף השיבוש במסלול חיי, אני שמח בחלקי, גאה בשירותי הצבאי ומקווה שאחזור לתרום למדינתי לאחר זיכויי".
"במהלך שרותי כמפקד נפלו 24 לוחמים שלא שבו לביתם. לעולם אשא אותם בליבי, ומבחינתי, לעולם אשאר מפקדם. בשעה זאת ולתמיד אני שולח חיבוק אמיץ ואוהב למשפחותיהם, ומאחל בריאות הנפש ובריאות הגוף לפצועים, אמשיך בעתיד לתרום ולשרת את מדינתי האהובה בכל מקום בו אוכל מתוך מחויבות ובשמחה".

החקירה נגד בוכריס נפתחה בחודש פברואר האחרון, ובחודש אפריל השעה הרמטכ"ל, גדי איזנקוט, את התא"ל החשוד מתפקידו. בוכריס הכחיש בתחילה את החשדות המיוחסים לו. ואולם, בשלב מסוים, כך לפי גורם המעורב בחקירה, הודה בוכריס באחת מחקירותיו כי נישק את המתלוננת השנייה נגדו, קצינה בדרגת רב-סרן ששירתה תחתיו, וחזר בו מהודאתו בעימות שנערך עמה.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.