הסופה "פאבוק" צפויה להכות מחר (שישי) בערב בדרומה של תאילנד, הרשויות כבר נערכות לקראת מזג האוויר החריג. עפ"י ההערכות כ-50 אלף תיירים כבר עזבו את איי הנופש קופנגן, קוסמוי וקו טאו, זאת על אף שלא פורסם צו פינוי. חברת התעופה "בנגקוק אירוויז" ביטלה את כל טיסותיה אל האי קוסמוי וממנו.

מדובר בסופה הטרופית הראשונה באזור מזה 30 שנה שלא כחלק מעונת המונסון המתחילה ביולי ומסתיימת באוקטובר מדי שנה. כחלק מההערכות פינו אסדות גז ונסגרו חופים לקראת הגלים הגבוהים, הגשמים העזים והרוחות החזקות שיגיעו מחר. בהמשך צפויה הסופה להגיע גם לפנים המדינה.

סירות דיג סמוך לרציף בחופים בהם תכה הסופה "פאבוק" בדרום תאילנד. צילום: רויטרס

 

במשרד החוץ בירושלים קרא למטיילים לפעול בהתאם להנחיות הרשויות בתאילנד. "השירות המטאורולוגי מזהיר את השוהים מתנאי מזג האוויר הקשים, להימנע מלהגיע לקו החוף, לשהות בפנים האי במבנים חזקים, להצטייד במזון ומים וסוללות מלאות. כמו כן, ממליצים להימנע מנסיעה בסירות ומעבורות ומגלישה בים. ממליצים לנקוט באמצעי זהירות ולפעול בהתאם להנחיות הרשויות המקומיות".

לדברי מומחי התיירות של "המרכז למטייל תאילנד" בקוסמוי, מאז 2011 לא נערכו בתאילנד לסופה בסדר גדול שכזה. מנהל המרכז, מור נבון , סיפר כי "מאז רביעי תגברנו משמרות ונמשיך לתגבר גם בשישי-שבת בכדי לסייע לכל הפניות מצד ישראלים שעל האי. אנחנו מסייעים לכל לקוחותינו וכמובן גם ללקוחות שהזמינו בבוקינג, עומדים עם דמעות בעיניים ואין להם עם מי לדבר. אנחנו מסייעים בעיקר להזמין חדרים במלונות המרוחקים מקו החוף".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20