הניצחון המרשים של על הפועל באר שבע בחצי גמר גמר רק מוכיח עד כמה הכישלון של המועדון הזה גדול.

מול מוליכת הטבלה, מומעמדה נחותה ובלי הרבה סיכוי מכבי חיפה עשתה דבר גדול. זה היה אחד המשחקים הטובים ביותר של מכבי חיפה לא רק העונה אלא בשנים האחרונות, אחד הניצחונות החשובים ביותר של המועדון, ניצחון שעשוי להביא לחיפה גביע אחרי כמעט שני עשורים.

רוני לוי. צילום: פלאש 90
. צילום: פלאש 90
משחק חצי גמר הגביע היה קריטי עבור רוני לוי. המאמן הגיע למשחק עם הגב לקיר. הוא ידע שעתידו תלוי במשחק מול באר שבע. הוא הבין כי הדחה מהגביע – גם מול באר שבע – תהיה מבחינת הבעלים איתות לפרידה בסיום העונה. הלחץ הגדול נראה על פניו היטב על הקווים. לוי לא ישב לרגע ולא הפסיק לנהל את המשחק כאשר הוא מעיר לשחקנים ולשופטים בלי סוף.
יעקב שחר החזיר את רוני לוי כדי שהמאמן יחזיר את המועדון לימים הגדולים, לימים שרוני לוי עצמו הביא לו שלוש אליפויות רצופות. שחר האמין בלוי ונתן לו את המפתחות. לוי קיבל את כל התנאים להצליח וכשל בגדול. עד יום רביעי.

הגביע עוד אפשרי

למשך 90 דקות לוי חזר לחיים. פתאום אפשר היה להבין מדוע הוא נחשב בעבר לאחד המאמנים הטובים והמוערכים בכדורגל הישראלי. לראשונה העונה, השחקנים בירוק הראו שמאחורי הקבוצה הזו יש מאמן, יש דרך ויש שיטה.

על מאמנים טובים אומרים שהם השאירו את חותמם על הקבוצה שלהם . יש קבוצות שרואים אותן משחקות ואפשר לדעת מי מאמן אותן.

עד משחק חצי גמר גביע המדינה נדמה היה שעל הקווים עומד מאמן אחר ולא רוני לוי. זו היתה קבוצה אפורה, חלשה, מסורבלת, מפוזרת, חסרת ברק, חסרת משמעת עצמית, מפולגת ומסוכסכת על המגרש ומחוצה לו. לוי הביא למשחק נגד באר שבע בדיוק את מה שהוא איבד בדרך מאז עזב את חיפה.

מפגש עם הנשיא יכול לשנות את כל התמונה. צילום: לע"מ
מפגש עם הנשיא יכול לשנות את כל התמונה. צילום: לע"מ
לוי הכין את השחקנים שלו מבחינה טקטית בצורה מושלמת. הוא ניהל את המשחק היטב והשתמש בחילופים שלו בצורה מושלמת. שחקני חיפה הגיעו מרוכזים, נחושים ולא נתנו לבאר שבע סיכוי.
זה לא שהוא שכח לאמן. לוי השאיר השבוע את האגו בצד, השאיר את רוני לוי החדש בבית והביא לאימונים השבוע את רוני לוי הישן. זה שמתרכז בצד המקצועי, המאמן שמחבר בין השחקנים, המאמן שמוריד הילוך מול התקשורת ומתרכז בעיקר בהכנה איך מביאים את השחקנים שלו לרמה הטובה ביותר ואיך משחקים מול הקבוצה שכל שחקן במגרש יכול לגמור משחק.
בכר הופתע. ברדה, בוזגלו, וואקמה, מליקסון – כולם הועלמו לחלוטין. ההגנה החלשה והמפוזרת של חיפה הציגה פתאום משחק הקרבה נטול טעויות.

מי יעמוד על הקווים בעונה הבאה?

המשחק מול באר שבע עשוי היה להיות יריית הפתיחה לאודישנים למאמן הבא שיגיע לסמי עופר. כעת החיפוש יוקפא, עד לגמר הגביע לפחו. אם מכבי תל אביב תעלה לגמר ותהיה היריבה של חיפה בגמר גביע המדינה, שחר יצטרך להתאפק ולא לקבל החלטה בנוגע לעתיד המאמן על בסיס הישגי הגביע.

הפסד בגמר למכבי לא יפתיע איש, אבל ניצחון על מכבי בגמר יחזיר את המאמן לקדמת הבמה. שחר יכול לקבל החלטה עכשיו. רוני לוי בהחלט ראוי לעונה נוספת למרות הכישלון. למה? כי הוא יודע בדיוק איפה טעה, הוא יודע בדיוק מה לתקן ובעיקר הוא עדיין סובל מהצלקות שהוא גרם לעצמו כאשר שיחק בתחילת העונה באש. רוני לי יודע את המקצוע היטב. אם הוא יישאר רוני לוי של השבוע האחרון הוא האיש שיכול להחזיר את מכבי חיפה בעונה הבאה להתמודד על תואר האליפות.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.