החינוך ברשות הפלשתינית ממשיך להרעיל ילדים במסרים המעודדים שנאה וטרור, ולשם כך מגויסות גם פעילויות תרבות, כולל הצגות בבתי ספר. מכון "מבט לתקשורת פלשתינית", העוקב מקרוב אחר החינוך ברש"פ והמסרים המועברים בו לילדים ולנוער פלשתיני, מפרסם היום כי בתיכון שנמצא בסמכות הרשות הפלשתינית עלתה הצגה שחזרה על העלילה לפיה ישראל זייפה פיגועי דקירה על מנת להוציא להורג פלשתינים.
בתיכון לבנים בכפר תקוע, הנמצא בפיקוח מינהלת החינוך במחוז בית לחם של משרד החינוך של הרש"פ, העלילה הזו הועברה באירוע חינוכי בחצר בית הספר, שבו הוצגו חיילי צה"ל כרוצחים בדם קר.

בהצגה שהועלתה בפני מאות תלמידים, השחקנים גילמו חיילים ישראלים העוצרים צעיר פלשתיני. החיילים מאלצים את הצעיר פלשתיני לכרוע על ברכיו ולהשתטח על הארץ. אחר כך הם מניחים לצדו סכין על מנת להאשימו כדוקר, ובסוף יורים בו בדם קר. בהמשך ההצגה שחקנים אחרים נושאים מהמקום את גופת ה"שהיד."
בדוגמה אחרת לחינוך ברש"פ, ילדים פלשתינים "הוציאו להורג" חייל ישראלי בהצגה שהוצגה בתערוכת אומנות בבית הספר היסודי בכפר אל-סורה, שבפיקוח מינהלת החינוך של מחוז חברון של משרד החינוך של הרש"פ.
בתמונה מהתערוכה שפורסמה בעמוד הפייסבוק של בית הספר באל-סורה, נראה ילד פלשתיני עטור בסרט בצבעי הדגל הפלשתיני, ועליו כתובה המילה "פלשתין". הילד מתכונן "להוציא להורג" ילד אחר הלבוש כחייל ישראלי. הואמכוון רובה צעצוע מסוג M16 אל החייל הישראלי הכורע על ברכיו ומרים את ידיו. בתמונה שניה מוצג "החייל הישראלי" כשהוא שוכב על הארץ לאחר "הוצאתו להורג" בידי הילד הפלשתיני המחייך.
דיווח בעיתון הפלשתיני "אל-איאם" תיאר את התערוכה בבית הספר היסודי באל-סורה (מדרום לחברון), כ"תערוכת אמנות תרבותית… לכבוד יום האסיר הפלשתיני."
הדרך שבה הרשות הפלשתינית תחנך את ילדיה, תקבע אם השלום יהיה ניתן להשגה בעתיד. יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס נוהג להצהיר בפני קהלים זרים על רצונו בשלום בין מדינת ישראל ומדינה פלשתינית שיתקיימו זו לצד זו. אך המשך מדיניות עידוד השנאה והטרור גורם לכך שבתי הספר ברש"פ עצמם מהווים מכשול גדול בדרך לשלום.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20