מניפה את הגביע בגמר האירוויזיון. צילום: רויטרס

 

מאז הזכייה של נטע ברזילי באירוויזיון האחרון, בתאגיד השידור הציבורי "כאן" עומלים על ההכנות הנדרשות לקראת הפקת האירוויזיון בישראל. אולם לעת עתה נראה כי במשרד האוצר לא מזרימים את הכסף הדרוש לטובת הפרוייקט, כך פורסם היום (ג') ב"ידיעות אחרונות".

התאגיד, האמון על ארגון האירוע הבינלאומי שאמור להתקיים בשנה הבאה בארץ, טרם החל בהכנות לקראת תחרות המוזיקה. לטענתו, לא הועבר לו תקציב למימונו. עלות האירוויזיון מוערכת בכ-35 מיליון יורו, וב"כאן" היו אמורים להעביר 12 מיליון יורו לאיגוד השידור האירופי כערבות. בינתיים, כאמור, למרות הקמתה של ועדת היגוי לטיפול בהפקה, הממשלה לא הקצתה לתאגיד את הכספים הדרושים.

לפי הפרסומים ב"ידיעות", במכתב שהעביר מנכ"ל התאגיד אלדד קובלנץ לשר האוצר משה כחלון הבהיר הראשון כי קיימת סכנה ממשית לקיום התחרות בארץ. "אני מבקש לחדד ולהבהיר כי ללא תמיכה ומימון מלא של כלל עלויות הפקת תחרות האירוויזיון במועדים הנתונים, לצערי תחרות האירוויזיון לא תוכל להתקיים בישראל", כתב קובלנץ, "אבן הדרך הראשונה והדחופה ביותר הדורשת טיפול הינה העמדת ערבות בנקאית עד 1 באוגוסט, לפי דרישת איגוד השידור האירופי. מדובר בהפקה מורכבת מאין כמותה, אשר נדרש זמן רב להיערך לה. אני תקווה כי כל הגורמים הרלוונטיים יתגייסו לכך".

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.