"הם פשוט קרעו את הבגדים שלגופה ונגסו בבשרה", תיארה מיכל אמסלם, אמה של אביה בת ה-15 שהותפקה על ידי בבית שמש, בראיון לאתר 'בחדרי חרדים' כבר בחודש ינואר האחרון. "אין לי מושג איך היא הגיעה הביתה באותו ערב, היה לה פשוט נס. מיד הזמנו אמבולנס ונסענו איתה לבית חולים". גם אחרי הטיפול בבית החולים, הסבירה האם כי ביתה ממשיכה לסבול מאותו מקרה. "היא מתעוררת באמצע הלילה מסויטת, כל מעיל על כיסא בחדר נראה לה פתאום כמו כלב", מספרת אמסלם.

"סכנת מוות"
"סכנת מוות". צילום אילוסטרציה

"יש פה הרבה מאוד אנשים שיוצאים בשעות מוקדמות מאוד, אם זה לצרכי ספורט, עבודה או תפילה, לא ייתכן שהם ילכו ברחובות העיר ויצטרכו להתמודד מול מקרים של תקיפת כלבים בגודל של אדם", סיפר תושב נוסף ל'בחדרי חרדים' . "למעשה אנשים רבים הפסיקו לצאת בבוקר להליכות וריצות – מחזה שהיה שגרתי בעיר".

עיריית בית שמש החליטה בעקבות מקרי התקיפות הללו להוציא הוראה המתירה לצלפי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצו"ח) במשרד החקלאות בכלב המהווה סכנה בתוך העיר בתור מוצא אחרון. "בעקבות מספר ארועים חמורים שבהם כלבים נטושים ומשוטטים שנהפכו לפראיים תקפו ופצעו תושבי ותושבות העיר עד כדי סכנת חיים, נעתר משרד החקלאות לפניות העירייה והתיר ליחידת הפיצו"ח בכלבים ברובי ציד", כתבה העירייה בהודעה שפרסמה לפני יומיים בעמוד הפייסבוק שלה. "פעילות הירי בכלבים מתפראים מותרת מתוקף פקודת הכלבת ותתבצע על ידי צלפים מיומנים של יחידת הפיצו"ח".

"יש לפחות להקה אחת של כלבים משוטטים שיודעים להיות מאוד עצבניים", אמר תושב העיר לערוץ 20, "אחרי שנים של הזנחה לא נראה לי שנשארו יותר מידיי אפשרויות".

אולם יש מי שלא נחה דעתה מהחלטת העירייה. אתמול התרעמה , הגברת שרה , על אופן הטיפול בנושא והחליטה להתערב למען הכלבים. בצעד תמוה למדי, פרסמה פוסט בעמוד הפייסבוק של בעלה, בו פנתה אל שר החקלאות אורי אריאל בבקשה לעשות מעשה ולמנוע את הירי בכלבים. זאת על אף שמי שנתן את ההוראה לירות בכלבים הוא דווקא ראש עיריית בית שמש.

"ששרה נתניהו תרים טלפון לחבריה הרבים בבית שמש ותברר לפני שהיא מתנשאת עליהם"

אשת התקשורת , לא עמדה מנגד ויצאה להגנת החלטת העירייה. למרות היותה "אוהבת כלבים" לדבריה, היא טענה כי במערכת התוכנית שלה "יהיה בסדר", הצטברו לאחרונה פניות של תושבי בית שמש "על מתקפת הכלבים המשוטטים ואוזלת היד שמגלה הרשות המקומית בטיפול בנושא".

היא הסבירה כי הכלבים המדוברים "חיים בלהקות ביערות המקיפים את העיר ומתנהגים כמו חיות פרא אכזריות" ותיארה עדויות של תושבים על תקיפות של כלבים שאירעו בתוככי העיר. אשת התקשורת האשימה את אשת רה"מ בהתנשאותה על הציבור החרדי עליו קיימת הסטיגמה כי הוא נוטה לפאניקה מוגזמת כשמדובר בכלבים וסיכמה: "אולי כדאי ששרה נתניהו תרים טלפון לחבריה הרבים בבית שמש ותברר לפני שהיא מתנשאת עליה".

גם העיתונאי נדב איל התייצב לצדה של העירייה וצייץ: "קראתי את העדויות מבית שמש ונדמה לי שצריך לסמוך על השירות הוטרינרי שם".

הנושא החל להתעורר כאשר אתמול צייצה ג'ודי שלום-ניר-מוזס: "אולי במקום לירות בכלבים, ירו בעובדי העירייה שנתנו את ההוראה?". אולם מאוחר יותר החליטה מוזס למחוק את הציוץ, ולפני כשעה צייצה עמדה הפוכה: "התקשר תושב העיר, הסביר לי ומיד מחקתי. איתכם במאבקכם הצודק". אל הציוץ צירפה מוזס סרטון בו נראית כלבים פראיים תוקפים ומפרקים רכב בו ככל הנראה התחבאה חתולה בתוך מכסה המנוע. אולם יש לציין כי מדובר מסרטון שמקורו לא בבית שמש, אלא בטורקיה.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.