איוב קרא במתקפה חריפה על התנהלות מנהלי השידור הציבורי ''. בראיון ששודר הערב בחדשות 20, אומר השר קרא כי הנהלת התאגיד סוחטת . "זה לא סוד שאנחנו רוצים שהאירוויזיון יתקיים בישראל וזה חשוב כלכלית, ציבורית, תדמיתית לישראל, אבל אי אפשר להיסחט פה. להביא לסחיטה של המערכת כולה, וזה בכל דבר היום, כאילו זה מקודש שיתקיים האירוויזיון. מבחינתי זה לא קודש קודשים, כשמדובר בסחיטת כספי הציבור במדינת ".

"אנחנו כל הזמן נסחטים"

"אנחנו נתנו להם אופציות להעמיד ערבויות עד הראשון לשמיני מהכספים שמגיעים להם", סיפר השר. "צר לי שהם לוקחים את זה למקום אחר, שהם רוצים ערבות בעצם מהמדינה. צר לי שאנחנו כל הזמן נסחטים בהליך הזה מאז שהתחלנו ללכת לכיוון קיום האירוויזיון בישראל".

שר התקשורת איוב קרא בראיון לחדשות 20

 

"האירוויזיון יכול להתקיים כמעט בחינם"

עוד אמר השר קרא בראיון: "אמרנו מההתחלה – אנחנו מוותרים על הפיצול של החדשות אבל מצד שני אנחנו יודעים שיש מספיק כסף שם, שהוא בעצם נמצא ויכול לתת פתרון לאירוויזיון. רוב הכסף יבוא הרי מפרסום וחסויות, כך שהאירוויזיון יכול להתקיים כמעט בחינם".

לדבריו, "הדבר היחידי הוא שצריך לתת ערבות כרגע, והערבות הזאת לא עולה כסף והיא לא התחייבות כספית, היא בסך הכל התחייבות שבעצם מאפשרת לאירוויזיון להתקיים והם בכל זאת שם מרגישים שאנחנו סחיטים ורגישים והם פחות".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.