שר הפנים אריה דרעי (ש"ס) הגיב הבוקר (ה') לקביעת בית המשפט המחוזי בירושלים בעניין הכרה ביהדותה של אישה שהתגיירה בבית דין פרטי. "הפסק אינו מחדש דבר ולא מהווה הכרה מהותית בגיור", הכריז דרעי. כזכור, בית המשפט קבע בפסק, שניתן לפני מספר שבועות, כי גיור שנערך בבית דין של הארגון 'גיור כהלכה', המגדיר עצמו כבית דין אורתודקסי פרטי, יזכה ברישום יהדות בסעיף הלאום והדת במרשם האוכלוסין.

השר אריה דרעי. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

לדבריו של שר הפנים, "מדובר בפסק דין שאין בו כל חדש", שכן משנת 2002, בעקבות פסק דין נעמ"ת של בית המשפט העליון, ניתנו פסקי דין המצהירים על גיורים פרטיים, רפורמים וקונסרבטיביים, שעברו אזרחים או תושבים לצורך רישום בפרטי הדת והלאום במרשם האוכלוסין, שאינו מהווה אפילו ראיה לכאורה לנכונותו. לכן, הוא מסביר, כבר משנת 2002 נמחק פרט הלאום מתעודת הזהות.

"פסק הדין ניתן באוגוסט, והוא לא מחדש דבר", הוא מוסיף. "הוא לא מורה שום דבר למשרד הפנים או למרשם האוכלוסין, אלא רק מצהיר על הגיור לצורך המרשם בלבד ואינו מהווה הכרה מהותית בגיור. כל הנוגע להכרה בגיורים לצורך שבות או לכל דבר ועניין, ניתנו המלצות ועדת משה ניסים, שראש הממשלה עדיין לומד אותן, ופסק הדין הזה לא מתייחס לכך כלל וכלל".

"תמיד רציתם לגייר את ילדיכם? לחצו כאן". צילום מסך מתוך עמוד הפייסבוק של 'גיור כהלכה'
אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20