ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע הערב (רביעי) על מינויו של ח"כ אמיר אוחנה לתפקיד שר המשפטים. כזכור, בתחילת השבוע פיטר נתניהו את השרה שקד ועל כן הייתה דחיפות במינוי חלופי.

כיוון שהכנסת פוזרה והיא כעת בגדר ממשלת מעבר אין צורך באישור הכנסת למינוי שרים וכך יכהן ח"כ אוחנה כשר משפטים לכל דבר ועניין.

בהודעה שפורסמה מטעם ראש הממשלה נאמר: "חבר הכנסת עו"ד אמיר אוחנה הוא משפטן המכיר היטב את מערכת המשפט. הוא בעל תואר ראשון במשפטים, שהתמחה בפרקליטות מחוז מרכז", עוד פורסם כי: "במשך כעשור עבד ח״כ אוחנה כעורך דין והופיע בבתי המשפט השונים ברחבי הארץ. בכנסת הוביל שורה של חוקים וביניהם חוק יסוד הלאום".

התגובות למינוי במערכת הפוליטית לא איחרו לבוא. יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב למינוי הערב בחשבון הטוויטר שלו וכתב כי: "אמיר אוחנה הוא חבר ואיש ראוי ואני כמובן מאחל לו הצלחה גדולה. אבל לא הוא הסיפור. הסיפור הוא נתניהו שלא היה מתייחס לאף אחד מהשותפים האחרים שלו כמו שהוא מרשה לעצמו להתייחס לציונות הדתית. הגיע הזמן שנפיק לקחים."

שרת המשפטים עד לאחרונה איילת שקד אמרה בהקשר למינוי: "אני מאחלת לאמיר אוחנה הצלחה רבה בתפקיד שר המשפטים. זה משרד חשוב ומאתגר עם עובדים מוכשרים ביותר. אני לרשותו לכל עזרה ושאלה".

שרת התרבות והספורט ירי רגב כתבה בחשבון הטוויטר שלה: "מברכת את חה"כ אמיר אוחנה עם מינויו לתפקיד שר המשפטים. לראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל, חבר קהילת הלהט"ב יהיה חבר בכיר בממשלת ישראל. באמת שהגיע הזמן!"

 
אורן רפאל

אורן רפאל

כתב אקטואליה ומנהל רשתות חברתיות. orenre@gmail.com
אורן רפאל