שר המשפטים אמיר אוחנה תוקף בחריפות הערב (שלישי) את הפרקליטות במסיבת עיתונאים: "יש פרקליטות בתוך הפרקליטות. יש מי שבאמצעות כת קטנה של עיתונאי חצר, הצליחו לבסס את התפיסה לפיה מתחוללת מלחמה בין בני אור לבני חושך. את הדברים לא אני אמרתי, אלא מי שמכהן כנשיא המדינה".

השר התייחס בדבריו גם לפרשת סלומון טקה :"בעקבות פרשת סלומון טקה הודעתי על כוונתי להקים ועדת בדיקה ממשלתית ולתת להם סמכויות מלאות ואז נמסר לי שאין יכולת לעשות זאת בממשלת מעבר. כך השאירו את יוצאי אתיופיה ללא תשובות".

שר המשפטים פנה ליועמ"ש ודרש לחקור את ההדלפות: "אדוני היועץ המשפטי לממשלה, אני מבקש ממך שתקיים בדיקה בלתי תלוייה כדי שהציבור ייתן שוב אמון. היו עשרות ואולי מאות הדלפות במשך שלוש שנים. איך אפשר לקבל מצב שבו בכירי המערכת יראו וישמעו על שחיתות בסדר גודל כזה".

השר אוחנה הוסיף ואמר כי הציע לערוך בדיקת פוליגרף לפרקליטים על מנת לאתר את המדליפים מתיקי ראש הממשלה נתניהו אך נתקל בסירוב מוחלט.

לגבי פרשת נעמה יששכר אמר השר אוחנה כי "בזמן הקרוב אקבל החלטה על הסגרתו של ההאקר הרוסי בורקוב לארה"ב. ממשלת ישראל מקיימת פעולות חסרות תקדים ואנחנו מקווים מאוד שהמאמצים יישאו פרי. אנחנו רואים חובה של המדינה להשיב את נעמה, היא חובה אנושית בסיסית".

מטעם 'התנועה למשילות ודמוקרטיה' נמסר בתגובה לדברים: "ראוי שבפרקליטות יקשיבו לביקורת וינסו לעשות חשבון נפש ובדק בית. דחייה אוטומטית של כל ביקורת אינה התנהלות המצופה ממשרתי ציבור בכירים, ובוודאי שאינה תורמת לחיזוק אמון הציבור במערכת".

בתנועה למשילות ודמוקרטיה בירכו את שר המשפטים: "אנו מברכים את שר המשפטים שלא נרתע מלומר דברים נוקבים שאם יופנמו יביאו לחיזוק שלטון החוק וחיזוק אמון הציבור במערכות המשפט".

אלדר ממן

אלדר ממן:עוד באותו נושא