שר החוץ הצפון קוריאני רי יונג הון נשא הערב (שישי) דברים במהלך העצרת הכללית של האו"ם בניו יורק. על רקע דיווחים על אפשרות לניסוי גרעיני נוסף במדינה והודעה מצד הפנטגון על טיסת מפציצים אמריקנים בקרבת המדינה המבודדת אמר רי כי "יהיה זה טיפשי לחשוב שסנקציות ברבריות ירתיעו את צפון קוריאה". כך דווח ב- CBS.

עוד אמר שר החוץ כי למרות הסנקציות שניסו להפעיל ארצות הברית והאו"ם על ארצו – צפון קוריאה קרובה להשלים את תכניתה להשגת נשק גרעיני.

שר החוץ הצפון קוריאני רי יונג הו במהלך נאום בעצרת הכללי באו"ם, ספטמבר 2017. צילום: רויטרס
שר החוץ הצפון קוריאני רי יונג הו במהלך נאום בעצרת הכללי באו"ם, ספטמבר 2017. צילום: רויטרס

על פי הדיווח ב- CBS רי אמר במהלך הנאום כי על ארצות הברית "לחשוב פעמיים" לפני שתאיים על צפון קוריאה. עוד אמר נציג הדיקטטורה הקומוניסטית כי "בתקווה" הכוח הגרעיני לא יהיה הכרחי, וכי זוהי לא "האופציה הראשונה" של המדינה. רי הסביר כי הנשקים שנמצאים בפיתוח נועדו למטרות "מלחמת הרתעה".

שר החוץ הסביר כי הסיבה בגללה צפון קוריאה מפתחת את כלי הנשק מלכתחילה היא התנהלותה של ארצות הברית. רי אמר כי טראמפ נוהג באופן המזכיר "משימת התאבדות", והוסיף כי ישלם "ביוקר" על נאומו האחרון באו"ם.

כזכור בנאומו של הנשיא האמריקני מוקדם יותר השבוע מעל במת האו"ם אמר טראמפ כי "לארה"ב יש כוח וסבלנות, אבל אם נצטרך לא תהיה לנו ברירה אלא להרוס את צפון קוריאה. 'איש הטילים' במשימת התאבדות", אמר טראמפ כשהוא רומז למעשיו של הדיקטטור קים ג'ונג און, "זה הזמן של צפון קוריאה להבין שהתפרקות מנשק גרעיני היא העתיד היחיד האפשרי. אני רוצה להודות לסין ורוסיה שהצטרפו להצבעה הזאת", אמר טראמפ.

 
עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20