הבוקר (ו') קראה מפלגת עוצמה יהודית לשר הביטחון בנט: "לפני שאתה דואג לפרנסת חקלאי עזה ויו"ש הערבים, דאג קודם לפרנס את אחיך, החקלאים היהודים. החקלאות הישראלית בסכנה!".

בהודעה נכתב כי "חקלאים יהודים רבים, המגדלים צאן ובקר, נמצאים במצוקה עקב חרם אותו מובילה הרשות. הרשות אינה מאפשרת לערבים לרכוש סחורה מיהודים, בעוד שר הביטחון נפתלי בנט, מאפשר הכנסת יבוא חופשי, ללא מגבלות, של ירקות, של תמרים ושל שמן זית משטחי הרשות לישראל".

 

ואכן נענה השר לדרישה והנחה לעצור את הייבוא החקלאי מהרשות הפלסטינית לישראל.

שר הביטחון, נפתלי בנט, הנחה כאמור את מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון, לעצור באופן מיידי את ייבוא התוצרת החקלאית מהרשות הפלסטינית לישראל.

החלטת השר התקבלה לאחר חודשים של ניסיונות חוזרים ונשנים של מערכת הביטחון לפתור בהידברות את משבר העגלים שהוביל לפגיעה קשה ומתמשכת בסקטור מגדלי הבקר בישראל ולקריסת מאות משקים בענף.

משסירבה הרשות הפלסטינית להפסיק את שיטת ה"פרמיטים", אשר אפשרה לרש"פ להגביל את הסחר מהמגדלים הישראלים ולצמצם משמעותית את היקף הייבוא, הנחה השר בנט את מתפ"ש ליישם את ההנחיה. בהתאם, ייעצר הייבוא החקלאי מהרש"פ לישראל החל מהשעה 06:00 ביום א׳, 02 בפברואר 2020, ז’ בשבט תש"פ.

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.