11:25 16/01/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > שר האוצר מקדם תכנית להוזלת מחירי הצהרונים

שר האוצר מקדם תכנית להוזלת מחירי הצהרונים

לפי התכנית ייקבע מחיר מקסימום של 930 שקלים עבור כל ילד. התכנית צפויה לצאת לפועל כבר בתחילת שנת הלימודים הקרובה ועלותה כמיליארד שקלים

משה כחלון שר האוצר מקדם מהלך להוזלה כוללת של שירותי הצהרונים במדינה ולקביעת מחיר תקרה של כ-930 שקלים עבור ילד. כך פורסם הערב ב"חדשות 2".  משרד האוצר הסכים לממן את התכנית בכמיליארד שקלים.

שר האוצר משה כחלון היום במסיבת העיתונאים. צילום: פלאש 90
שר האוצר משה כחלון. צילום: פלאש 90

לפי הדיווח במסגרת התכנית בנוסף למחיר המקסימום לצהרונים תעניק המדינה סבסוד חלקי חלקית ותעניק הנחה להורים הנחה נוספת בסכום של 150-400 שקלים בחודש לילד, סכום ההנחה יהיה תלוי במקום המגורים.

בנוסף לפי התכנית הקריטריונים להפעלת הצהרונים יהיו אחידים: ילדי הגנים ישהו בצהרון עד 17:00 ותלמידי כיתות א' וב' עד 16:30. בנוסף תגובש הגדרה ברורה למספר סייעות הנדרשות בצהרון, כמו גם לנושא החוגים, הארוחות וימי החופשה.

ועדת טרכטנברג המליצה לסבסד את הצהרונים בכל רחבי הארץ עד 2016, הוועדה המליצה לסבסד באופן מלא צהרונים בערים העניות ולסבסד חלקית ברוב הערים בארץ. העלות המוערכת של המהלך היא כשני מיליארד שקלים וחצי בשנה, אך הממשלה לא הוציאה את המהלך אל הפועל.

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

מטוס בואינג 787 דרימליינר של אייר-אינדיה. בקרוב בישראל דרך סעודיה? צילום: Julian Herzog

יוזמה: טיסה בין הודו לישראל – מעל סעודיה

במסגרת ההסכם הנרקם בין נתניהו למודי, חברת אייר-אינדיה תפעיל קו מדלהי לישראל - דרך סעודיה. היתרונות: הטיסה תתקצר, העלויות יוזלו ונורמליזציה היסטורית עם ריאד