בהודעה שמסרו שר האוצר וחברת הכנסת קטי שיטרית, התייחסו למצבן של משפחות האומנה שכדבריהם " נוטלות על עצמן גם בימי שגרה משימה מורכבת וחשובה מאין כמוה".
השניים החליטו לשתף פעולה במתן סיוע למשפחות אלו במענק בשווי ממוצע של שלוש נקודות זיכוי במס הכנסה – 548 שקלים למשפחה. החלטה זאת התקבלה בעקבות המשבר הכלכלי שנוצר עקב התפשטות הקורונה: "בתקופת התפשטות הקורונה, בה חלק ממסגרות החינוך היו סגורות, משימתן נעשתה מורכבת וחשובה אפילו יותר מבשגרה".

משר האוצר ישראל כ"ץ נמסר: ״בתקופה זו של משבר כלכלי-בריאותי אני רואה חשיבות עצומה בתמיכה למשפחות האומנה שעוסקות בעבודת קודש לאורך כל השנה. אני מודה לחברת הכנסת קטי שטרית שהעלתה בפני את הסוגיה. נמשיך לשתף פעולה ולמצוא פתרונות לאתגרים השונים שאיתם מתמודדים אזרחי המדינה".

ח"כ קטי שטרית

 

חברת הכנסת קטי שטרית הוסיפה: "משפחות האומנה בישראל פתחו את בתיהן והעניקו בית חם לילדים שזקוקים לכך. המעט שיכולנו לעשות כדי להקל עליהן בעת הזו הוא לתת להן את המענק. אני מודה לשר האוצר, ישראל כ"ץ, על ההירתמות, האכפתיות והרגישות לסייע בנושא רגיש שלא מקבל כותרות בעיתונים. הורי האומנה עושים עבודת קודש בחינוך ובגידול הילדים. המענק יתן להם 'אוויר לנשימה' ויעזור להם במציאות הכלכלית המאתגרת".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.