ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס היום דיון בנושא הצעדים הנדרשים לבלימת העלייה בתחלואה וצעדים לחיזוק החוסן הכלכלי והבריאותי. בדיון דנו גם על גיבוש אסטרטגיה ארוכת טווח. בדיון השתתפו גם שר הביטחון בני גנץ, שר האוצר ישראל כ"ץ, שר הבריאות יולי אדלשטיין, שר המדע והטכנולוגיה יזהר שי וראש סגל רה"מ אשר חיון.

 

צילום: עמוס בן גרשום/לע״מ

 

על רקע הזינוק בתחלואה: קיים אחה"צ ראש הממשלה בנימין נתניהו  שיחת וידאו עם שורת מומחים, שרים ובכירי משרד הבריאות. בין היתר עוסק הדיון באפשרות להטיל הגבלות חדשות על הציבור, והצעד המרכזי שנשקל הוא צמצום ההתקהלויות מ-20 בני אדם ל-10 בלבד.

 

 

לשיחה זומן גם מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר משה בר סימן טוב, בסיומו הוחלט כי בינתיים לא להטיל עוד מגבלות, הצעת המל"ל היא באם תמשיך מגמת העליה מסעדות יעבדו רק במשלוחים ובתי הכנסת יסגרו. ראש הממשלה נתניהו הנחה לחזק את מערכת הבריאות בתוספת תקנים, תקציב ועיבוי כוח האדם. ראש הממשלה אמר כי יש לגבש סיוע כספי נוסף למשפחות. הפורום יתכנס שוב בימים הקרובים.

 

משה בר סימן טוב. צילום: פלאש 90

 

עוד דווח היום כי בש"ס קיבלו הוראה שלא להצביע בעד אישור התכנית הכלכלית שעולה להצבעה בקריאה ראשונה בכנסת, בשל העובדה שאינה כוללת את היוזמה של השר דרעי לכלול בה תכנית לביטחון תזונתי עבור אוכלוסיות מוחלשות. מה שאומר שתידרש תמיכת האופוזיציה כדי שהתכנית תאושר.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.